Červenec 2008

Hity v rádiích

25. července 2008 v 10:16 | Mike |  Výkřiky do tmy
"Jsme uvězněni v tělech, jak kulky v revolverech...huúúú...huuu."
Tyhle a další odrhovačky zaznívají denně, několikrát během jedné hodiny, na všech českých rádiích. Ať poslouchám rádio Dragon, Impuls, nebo třeba Evropu 2. Poslouchám rozhlas ve služebním autě a jde mi už z toho "výběru" hlava kolem. Někdy mám pocit, že ani ve studiu nemají jiná CD. Jen DJ dostanou na každou hodinu seznam v jakém pořadí půjdou jednotlivé skladby za sebou a už se to točí. Nejvíc mě fascinuje, že po tomhle šíleným kolovrátku je odpoledne hodinka na přání a lidi si volají o ty samý "hity", který se tam hrály celej den!
Dobře, někdo třeba rádio v práci poslouchat nemůže, ale je zvláštní, když je těch posluchačů tolik se stejným přáním. I když je fakt, že jsem tam jednou taky volal a chtěl nějakou písničku "ze staršího soudku" a moderátor mi řekl:
"Jééé, tu tady zrovna nemám. Ale zahraju ti jinou, krásnou písničku"
No a pustil mi zase jednu z těch "hitovek", kterou jsem slyšel ten den už asi 20x. Pak se nedivím, že na rádiu opakují moderátoři tak 5x za minutu:
"Hit rádio-hrajeme jenom hity!"
Oni tam totiž asi ani jiný CD nemají a tak musí vyplnit prázdnotu nějakým "šumem".

Plastelínový masakr

7. července 2008 v 22:36 | Mike |  Masakr
Jeden kvalitní horror na dobrou noc. Pozor! Celý je točený s plastelínovými figurkami. Přesto se připravte na kvalitní masakr. Potoky krve, občas nějaké střevo a hlava proletí vzduchem...možná bude i happy end...
video po kliknutí na "celý článek"...

43.MFF Karlovy Vary

5. července 2008 v 22:29 | Mike
Sympaťák Robert de Niro dnes dorazil na filmový festival do Karových Varů. Přijel nejen zahájit festival, ale i představit nový film "Co se vlastně stalo".
Snímek Co se vlastně stalo líčí zrychlený život filmového producenta a vychází ze skutečných lidských osudů, včetně De Nira samotného. "Znám všechny ty trable producenta s herci, režiséry či střihači," vysvětlil herec. A podotkl, že vypjaté scény s Brucem Willisem, který tu hraje netypickou postavu rozmarného herce odmítajícího si oholit kvůli postavě vousy, si náramně oba užili. "Bruce je skvělý herec a parťák," potvrdil De Niro. "Má smysl pro humor a je pro každou legrácku. Některé nápady v určitých záběrech jsou jeho vlastní."
Video s De Nirem po kliknutí na "celý článek"...

Barbar Conan

5. července 2008 v 22:11 | Mike
"Conan být zlý!"
"Conan zabít!"
Vždycky si vzpomenu na tahle moudra ze známé Lundwallovy povídky "Nic pro hrdiny", kde se hrdinný (proti své vůli) vojín Bernhard Rodin setkává na šílené planetě se spoustou fiktivních postav ze všech možných knih. Jednou z nich je zrovna ne moc inteligentní rek Conan. Ten sice otravuje všechny okolo výzvami k boji, ale když Bernhard souboj přijme, tak Conan prokáže dost velkou zbabělost a vezme raději dráhu zadními dveřmi. Zítra ráno dávají Barbara Conana v 0:35 v TV...škoda, že je to tak moc pozdě (brzy?)...jinak bych koukal.

Life of Brian

4. července 2008 v 22:08 | Mike
Tak jsem brouzdal po YouTube a objevil závěrečnou písničku ze senzačního filmu Život podle Briana. Dneska tu vzpruhu fakt potřebuju, protože na co jsem sáhnul, tak stálo za starou bačkoru. Jsou takový dny...ještě, že je aspoň pátek. Kdyby ještě navíc bylo pondělí, tak se střelím do makovice.

Whitesnake ve Varech

4. července 2008 v 22:02 | Mike
Fanoušci rockové muziky se mohou těšit na 19. červenec. Na karlovarském stadionu AC Start se představí nositel jednoho z nejzajímavějších a nejuznávanějších rockových hlasů David Coverdale společně se svou legendární skupinou Whitesnake. Jejíž hity, jako Still of the night, Is this love či Here I go again, patří k tomu nejoblíbenějšímu, co v rockové historii je. Whitesnake v sestavě plné muzikantských es nebudou sázet pouze na léty prověřené hity, ale fanoušci uslyší i písně z nového alba Good to be bad.
Video Whitesnake Is This Love po kliknutí na "celý článek"...

Jak se zbavit "sociálních parazitů"

3. července 2008 v 11:13 | Mike |  Fejetony
Vláda pořád vymýšlí, jak se zbavit lidí, kteří celý život pracují a pak odmítají zemřít v den odchodu do důchodu. Ti nejsilnější z nich přežijí dokonce i když jsou jim sníženy dávky na životní minimum. Odolná rasa! Co s nimi?
V Sokolově na to přišli!
Namontovali městské sirény přímo na dům pečovatelské služby. Čas od času...bez upozornění...spustí tyhle megasirény na plnej knedlík. Zrovna včera...vedro jako prase...důchodci jen tak posedávají...to je ten pravý čas.
Tlampače vychrlily dávku decibelů v ohlušujícím jekotu. V takovém počasí je přece velká naděje na infarkt z leknutí. Když jekot odezněl, tak do nastalého ticha pravil záhrobní hlas:
"Zkouška sirén...toto byla zkouška sirén"
Důchodci si posbírali odfouknuté protézy, vyměnili vypálené baterie v naslouchátkách a ti, co přežili odešli domů spolknout nitroglycerin. Hezký pokus...ale staříci se nevzdávají. Jsem zvědavý, co si vymyslí na nás, až budeme v důchodu. Zřejmě rovnou zastřelit. I když...pokud budeme hákovat do 65...tak snad ani nebudou muset.
Autor použil pravdivou událost s malou nadsázkou. Jinak proti důchodcům nic nemám...svůj důchod si zasloužili celoživotní prací...na rozdíl od jiných obyvatel, kteří jen dostávají peníze a nikdy nehnuli prstem.

Stříkání

3. července 2008 v 10:58 | Mike |  Výkřiky do tmy
Hergot!
Dneska je takový vedro, že když projel kropicí vůz, tak za ním nezůstávala voda, ale rovnou pára. Takže to nebyl kropicí vůz, ale parní

Zkratky používané v geocachingu

2. července 2008 v 16:01 | Mike |  Geocaching programy
Zkratky používané geokačery při logování:
 • BYOP (Bring Your Own Pen) - cache obsahuje jen logbook, přineste si vlastní tužku
 • CITO (Cache In Trash Out) - čištění území od nepořádku
 • CPG (Czech Personal Geocoin)
 • CWG (Czech Wood Geocoin) - český, dřevěný a netrasovatelný geocoin
 • DNF (Did Not Find) - cachce nebyla nalezena
 • FTF (First To Find) - první nálezce cache
 • FTFAD (First To Find After Dark) - první nálezce cache po tmě
 • FTFADN (First To Find After Dark Naked) - první nahatý nálezce cache po tmě
 • GC (Geocoin) - trasovatelný geocoin
 • MOC (Members Only Cache) - cache jen pro Premium Membery
 • STF (Second To Find) - druhý nálezce cache
 • T4TC / TFTC (Thanks For This Cache) - Díky za cache.
 • TB (Travel Bug) - trasovatelný "přívěšek"
 • TNLN (Took Nothing, Left Nothing) - v cache neproběhla žádná výměna
 • TNLNSL (Took Nothing, Left Nothing, Signed the Log) - stejně jako TNLN, nic jsem nevzal, nic jsem nevložil, podepsal jsem se
 • TTF (Third To Find) - třetí nálezce cache
 • WP (Waypoint) - trasový bod
 • PM - Premium Member - placené členství

Download Windows XP

2. července 2008 v 16:00 | Mike |  Software
Windows XP se kupují v obchodech a někdy se také dají pořídit na aukro.cz. I když tam si dávejte bacha. Spousta prodejců sice prodávají legální soft s kusem hardware-přesně podle licence. Jenže, uvažujte, ten kus hardware MUSÍ být ve vašem pc. Jinak je licence neplatná.

Genesis

2. července 2008 v 8:00 | Mike |  Paparazzi

Britská skupina Genesis v čele s charismatickým Philem Collinsem (56) ve středu večer vystoupila v Praze! Na parkovišti u Sazka Areny předvedla to nejlepší ze svého repertoáru.
Phil Collins po celou dobu působil uvolněně a dokonce si české fanoušky několikrát vyfotil! "Dejte ruce pěkně nahoru a řekněte sýr!" usměrňoval si dvacet tisíc fanoušků Collins. Ten své posluchače také pořádně vyděsil. "Až přijdete domů a strčíte klíče do zámku od dveří, buďte si jisti, že pod kobercem i ve zdech budou fantomové, kteří vás budou strašit!" smál se Collins. Na Genesis se mezi jinými přišla podívat i Lucie Vondráčková, která se však o hodinu zpozdila.


Phill Collins

2. července 2008 v 8:00 | Mike
Šestapadesátiletý zpěvák a bubeník Phil Collins lituje, že souhlasil s comebackovým koncertním turné skupiny Genesis. Vídá se totiž velice málo se svými dvěma malými syny Nicholasem a Matthewem.
Krátce po ohlášení termínů turné Genesis se zpěvák rozloučil se svou třetí ženou Orianne Cevey a díky koncertování teď nemá mnoho příležitostí vidět syny, kteří žijí s matkou ve Švýcarsku.
"Už mě to turné nezajímá," říká Collins. "Do mého života se dostal chaos. Žiju jen pro své syny, ale to turné mi překáží, protože musím být na cestách, daleko od nich. Snažím se své výjezdy zkracovat na minimum. Odmítl jsem už spoustu nabídek k prodloužení turné."
Ve čtvrtek hrají Genesis v Lyonu a evropskou část turné zakončí v sobotu v Římě. Od 7. září do 13. října budou pokračovat koncerty v Americe. Collins už před šňůrou s Genesis ohlásil, že je to jeho poslední turné, neboť se chce věnovat svým dětem.
Hmmm...tak to vypadá, že už ho na pódiu neuvidíme. Přitom jsem měl dojem, že ho koncertování opravdu baví.

Progress 2

1. července 2008 v 23:19 | Mike
Ty jóoooo. Objevil jsem web kapely Progress 2. To čumím-býval jsem jejich fanda. Měl všechny elpíčka (pro mladší-jako CD, ale větší :-))) a byl jsem i na pár koncertech. Na stránkách se dozvíte o dalším fungování kapely, která několikrát změnila svůj název i obsazení, ale vždycky hrála klasický Art-rock. Dnes už nejspíš neznámý pojem, bohužel.
Na stránkách si můžete stáhnout mp3 s plnou verzí zakázané písničky Planeta Hieronyma Bosche. Na LP "Dialog s vesmírem" vydané Pantonem bylo dovoleno jenom brumendo. Text písničky byl tabu. Druhá nadčasová skladba na této desce je "Píseň o jablku". Zpívá Pavel Váně-později zakládá kapelu Bronz.
Na tapetě si můžete přečíst text písničky "Muž, který se podobá odvrácené straně Měsíce".
Jedné z nejlepších skladeb bombastického alba "Třetí kniha džunglí".
Ukázky skladeb si můžete poslechout tady.

Obří pavouci

1. července 2008 v 23:16 | Mike |  Podivní tvorové
Také vám někdy přišly mailem fotografie obřích pavouků útočících v Iráku na americké vojáky?
Zde najdete objasnění celé záhady.
Značka National Geographic reprezentuje autoritu v oboru přírodních věd, a tak není divu, že se čas od času někdo ze čtenářů na naši redakci obrátí s odborným dotazem. Všem vašim názorům a dopisům se pečlivě věnujeme, a také na odborné otázky a polemiky se snažíme reagovat.
Nedávno jsme dostali od jednoho ze čtenářů zajímavý dotaz. Jelikož jsme se setkali s tím, že se podobné fotografie šíří po internetu, nabízíme i vám otázku i odpověd.
Dobrý den vážení,
dovoluji se na Vás jako odborníky obrátit s následujícím dotazem. Byl mi zaslám e-mail včetně obrázku a textu. Přesto, že se o přírodu celkem zajímám (předplácím si i NG) dost mě text (možná trochu nadsazený) i foto překvapily. Můžete mi říci, zda-li takovýto druh pavouka skutečně existuje, a kde se o něm případně mohu dočíst?
Díky za zprávu.
Tomáš Vykypěl
Text zprávy:
"Tohle jsou pavouci, které nacházejí denně vojáci v Iráku.
Běhají rychlostí 16km/h, doskočí 92cm. Jsou to noční pavouci, takže vycházejí ven jen v noci nebo pokud jsou ve stínu. Když vás kousnou, dostáváte dávku novocainu, takže okamžitě ztuhnete. Ani nevíte, když vás kousne ve spaní, pak se jen probudíte s chybějící částí nohy nebo ruky, protože vám ji ohlodával celou noc. Když při chůzi narazite na něco ve stínu a slunce vám najednou ukáže, s čím jste se potkali, je lepší utíkat. Okamžitě totiž vyrazí za vaším stínem."
přiložené foto putující po internetu
Takže existují takové potvory, nebo je to pustý výmysl nějakého vtipálka?
Poslali jsme dotaz našemu odbornému poradci z Národního muzea, RNDr. Antonínu Kůrkovi.

Obří krakatice

1. července 2008 v 23:15 | Mike |  Podivní tvorové
Nebo nová záhada Mary Celeste?
Není to tady poprvé. Loď neporušená-celá posádka však zmizela. Nemůže jít o přepadení piráty, protože na lodi zůstaly všechny cennosti. Na lodi Mary Celeste dokonce i připravené jídlo a vody na čaj. Zapříčiňuje úbytek kytovců průnik cizích netvorů pod hladinu oceánů? Obří chobotnice mají jediného nepřítele-vorvaně. Vorvani udržují stav obřích hlavonožců na přijatelné úrovni. Bohužel Japonsko a další státy systematicky velryby vybíjejí. Krakatice mají jakýsi ultrazvukový "orgán", kterým vábí k sobě potravu. Zřejmě ho použije u lodi. Obluzená posádka lodi naskáče přes palubu a krakatice má hody. Není nad měkké a chutné lidské maso!


Příšera z Lochness

1. července 2008 v 19:39 | Mike |  Podivní tvorové

Na severu Skotska leží 40 km dlouhé a 1,5 km široké jezero, které zná pravděpodobně úplně každý. Jmenuje se Loch Ness a jeho temné hlubiny údajně ukrývají jednoho z nejzáhadnějších tvorů na naší planetě - lochnesskou příšeru. První zprávy o ní pocházejí už z roku 565 n. l. Prvním, kdo se pochlubil fotografií tohoto ještěra, byl Hugh Gray, který byl ale později usvědčen z podvrhu, když na zrnité fotografii vědci rozpoznali psa. Jenže legenda už byla na světě. Tento 13 metrů dlouhý ještěr s malou hlavou usazenou na dlouhém krku, byl poprvé zachycen na kameru již v roce 1933. Nejslavnější filmové záběry ovšem pocházejí z roku 1960 a jejich autorem je Tim Dinsdale. A pozor, po několikerém přezkoumání týmy odborníků byly záběry označeny za pravé! V letech 1982 a 1987 byly zorganizovány dva velké »lovy« pomocí sonarů. Oba na jezerním dně zachytily několik velkých tvorů, ovšem nezvratný důkaz nenalezly. Nejsenzačnější záběry s Nessie v hlavní roli pocházejí z roku 1972 a pořídil je americký vědec Robert Rines. Pomocí kamery připojené k hlubinnému sonaru nafotil několik trojhranných ploutví dlouhých až tři metry. Vzhledem k přítomnosti nezávislých kontrolorů na palubě lodi se prý nemůže jednat o podvrh!
Co je to za zvíře:
Podle mnoha odborníků skotské jezero Loch Ness opravdu ukrývá tajemného velkého tvora, pravděpodobně ještěra druhu Plesiosaurus nebo jeho příbuzného. Další variantou je zatím neznámý druh ryby, které se říká bahník.

Jak vložit počítadlo do blogu

1. července 2008 v 19:38 | Mike |  Počítače
Pořád dokola čtu na blogu jak se vkládá počítadlo do HTML kódu. To je samozřejmě dobře, ale proč to dělat tak složitě?
Vždyť jde zobrazovat počítadlo Toplistu přímo ve stránce, kde je pořád vidět.

 1. Zaregistruj se na Toplist
 2. Dostaneš přidělené ID číslo
 3. Vlož číslo do první kolonky v menu tvého blogu "nastavení"-"statistiky"
 4. Vyber si v roletce, kde chceš počítadlo zobrazit (npař. na konci menu)
 5. A dole dej "uložit"
 6. HOTOVO! Teď už se ti bude ukazovat POŘÁD na stejném místě!
Snad už je to jasné. Můžete si to mezi sebou kopírovat. Ovšem se zdrojem:-)

Vilcacora lék na rakovinu?

1. července 2008 v 19:38 | Mike |  Zdraví
Vilcacora kůra
Vilcacora (Uncaria tomentosa) je jednou z nejznámějších léčivých rostlin pocházejících z jihoamerického kontinentu konkrétně z Peruánských And.. Ve známost vešla díky úsilí polského misionáře pátera Edmunda Szeligy, který před šedesáti lety vycestoval na misii do amazonské džungle. Od jeho prvního setkání s léčivou liánou Vilcacorou se toho událo opravdu hodně.
Klikni na "celý článek"...

Squash pravidla hry

1. července 2008 v 19:33 | Mike


Pravidla hry Squash po kliknutí na "celý článek"...

Péče o tetování

1. července 2008 v 19:32 | Mike |  Zdraví


Tetování je otevřená rána o kterou je nutno se přepečlivě starat. Nesprávným zacházením je možné tetování úplně zničit. Navíc kůže není plátno. Není to levná záležitost, proto je nutné dobře prostudovat hojení tetováže. Vyhněte se proto infekci a mnohým nepříjemnostem spojeným se zanedbáním péče o čerstvé tetování.
 • 3 hodiny po skončení tetování sejměte plastikovou bandáž. Více nenasazujeme !!!
 • Omyjeme jemným toaletním mýdlem pod vlažnou tekoucí vodou. Nedřeme !!!
 • Jemně osušíme papírovým ubrouskem.
 • Během další hodiny na tetování přikládáme papírový ubrousek do té doby, až není tetování vlhké.
 • Až tetování uschne(asi za 10 min - 1 hod), namažeme hojivým krémem (viz níže). Mažeme velice jemně.
 • A roztíráme naplno. I když to pálí, tak rozmazat do ztracena. Neměla by být na tetovačce žádná přebytečná mast (bílé skvrny).
 • Tetování dále mažeme 4x denně (dle potřeby, tetování nesmí vyschnout).
 • Hojivý proces trvá 5-7 dní u černého tetování, 7-12 dní u barevného tetování (Bepthemem).
 • Chcete-li se umýt, namažte tetováž bílou vazelínou.
 • Během 5-ti minut (důvod proč 5 min?? při prvním umývání cca.24 hodin od skončení je tetování velice přecitlivělé.....a vazelína by mohla uškodit při delším působení...) se osprchujte.
 • Vazelínu odsajte. Netahejte kapesník po pokožce !!!! Sundali by jste si tetování a bylo by hrozně zanícené.
 • A k tomu by to zhruba 3 dny hrozně bolelo (?!?!? jako odřená modřina ?!?!?).
 • Na tetováž se nesmí dostat voda, proto je nutno dobře namazat před sprchováním.
 • Ale taky se nesmí nějakým způsobem zanedbat odsávání. Stačí, když to bude den poté moc namazané (nacucané v tuku)1 hodinu a tetování se nafoukne jak vložka.
 • Tak jak tetování dokáže absorbovat vodu, pot a jiné tekutiny, tak i tuk se může dostat do strupu.
 • TRIBALY.....A teď ještě jeden dodatek. Dávejte moc veliký pozor na tribaly a veškeré věci co jsou hodně vybarvené. Na takovém tetování je nadělaných tolik děr (vpichů) , že stačí malá infekce a je to hned zanícené. Stačí se vyvarovat pár věcem a bude to OK:
 • Po sundání bandáže omyjeme, vysušíme a místo namazání čekáme. Na co? Na takovou vodu, neboli takový mok co se tvoří třeba na kolenech když se odřete.
 • Jestli se vytvoří během 10 min na tetování tato jako by že krev, tak ji odsajeme. A čekáme. Opakuje-li se to znovu i po hodině, tak odsajeme a potřeme alpou (čistou bez přídavku bylin). Alpu odsajeme a čekáme.
 • Než se to namaže hojivým krémem nemělo by to krvácet. Až bude tetování úplně suché a pálivé, pak je ta správná chvíle tetování namazat. A dejte velký pozor aby jste nepřemazali.
 • A ještě pozor na to, aby prvních 24 hod po skončení tetování jste vůbec se nepotili!

 • ZÁSADY :NEVYSTAVOVAT - VODĚ - NEŠKRÁBAT - PRVNÍ MĚSÍC NEVYSTAVOVAT SLUNCI A SOLÁRIU, NECHAT VĚTRAT A NENOSIT TĚSNÉ ODĚVY.
 • CO SI POŘÍDIT KE KVALITNÍMU ODHOJENÍ :
 • BEPANTHEN - (doba hojení 5-7 dnů) dostupný v lékárně.... 100,-/30g -
 • AUSTRALSKÝ KRÉM (doba hojení 3-5 dnů) 300,-/50g
 • BÍLÁ LÉKAŘSKÁ VAZELÍNA 30g-50g (vaselium album) (15 Kč-20 Kč dle obsahu)