Genesis co psala Nova

1. července 2008 v 12:32 | Mike
Vzpomínáte, jak jste onehdá navštívili koncert a dnes si z něj pamatujete pouze dav polonahých sexy slečen, těžko si však vybavujete, které zpěvačce celá show patřila? To se návštěvníkům včerejšího koncertu kapely Genesis stát nemůže. K nezapomenutelné atmosféře stačilo pódium pro pět muzikantů. Jako support skupině posloužila jen scéna s bohatými světelnými efekty. Velkolepá podívaná na Českomoravské začala patnáct minut po osmé a trvala bezmála dvě a půl hodiny. Speciální aréna pod širým nebem se zaplňovala postupně a místa k sezení diváci obsadili až těsně před začátkem koncertu. Pro Genesis nebyl problém začít bez jakékoliv předkapely. Během pětadvacetipísničkového setu odehrála skupina své největší hity, občas zabrousila i do starších alb.

Přebíhal od bicích k mikrofonu
Obyčejní, dalo by se říci na první pohled. Žádné modní výstřelky, jež známe od podobně letitých kapel, žádné provokace, jen přívětivá atmosféra, vynikající hudba a sympatický humor Phila Collinse. Na pódiu se objevila nejprve kapela a vzápětí zasedl za bící i frontman Phil Collins, který se každou volnou chvíli ke svému nástroji vracel.

Collins při koncertu cvakal foťákem
Atmosféra byla veskrze přátelská. "Ahoj Praha, čau," pronesl po prvním songu Collins k davu. "Toto jsou moji Genesis. Jsme tu, abychom vás bavili. Cítíte to?" Ozval se potlesk. "To nebylo nic moc," na oko zabručel zpěvák a bubeník. Hned na to vytáhl z kapsy malý foťáček a začal fotit kapelu, sebe i publikum. Vždy, když to zopakoval, sklidil za to úsměv s potleskem.

Dvacet tisíc včetně Rupperta
Koncert, jehož byla Nova exkluzivním televizním partnerem, si vychutnalo přes 20 tisíc diváků včetně herečky Lucie Vondráčkové nebo zpěváka Matěje Rupperta z Monkey Business. Phil Collins, Tony Banks, Mike Rutherford, Chester Thompson a Daryl Stuermer se dnes přesunou do polských Katowic.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama