Genesis Praha 2007

1. července 2008 v 12:31 | Mike
Ať se vám to líbí, nebo ne, tak dnešní téma je...
... jak jinak...koncert Genesis.
Začneme příchodem na stadion. Překupníci zřejmě přecenili zájem fanoušků (i když plocha a tribuny byly plné) a před vchodem nabízeli lístky SE SLEVOU. Dobře jim tak-nemaj kšeftovat!
U vchodu mě taky čimelík (stejně jako ostatní) zbavil přebytečné vody v plastové láhvi. Překvapující bylo, že vodu v láhvi bylo možné zakoupit vzápětí u stánků. Ovšem za 30,-
Důvod odebírání našich flašek? Zřejmě strach před terorismem?
Plocha parkoviště je značně vlnitá, takže dokud nepřišlo víc lidí prošli jsme s kamarádkou plochu a našli vyšší bod.
Pokračuj klikem na "celý článek"...

Koncert začal nakonec ve 20:00. Původně se mělo hrát od 19:00, ale od rána hlásili v rádiu, že je čas začátku posunutý. Zřejmě z toho důvodu jsme opět měli kliku a asi po třetí písničce přišli vedle nás chlapci (spíš chlapi), kteří už velmi bumbali. Nejstarší a taky největší z nich už se neudržel na nohou. Ostatní ho podpírali z obou stran (měl tak 130 kilo). I tak ovšem vrážel do ostatních kolem. Někteří to nelibě nesli a začala strkanice. V tomhle směru musím pochválit securiťáky. Kde se vzali-tu se vzali čapli všechny ožraly za krk a vyvedli je ven. Odměněni byli potleskem :-)
Phil Collins to zatím na jevišti rozjížděl. Je to opravdu velký showman. Koncert stojí a padá s jeho osobou. Celé skoro tři hodiny vydržel zpívat se velkým nasazením, hrát na bubny, křepčit a dělat blbosti na publikum. Přinesl si také foťák a párkrát si nás zvěčnil do "svého alba".
Přemýšlím jestli 14.července ještě nevyrazit do Říma na závěrečný koncert. Jenže...je zdarma a počítají se 400 000 lidmi. Řekl bych, že na takovou horu lidí je jejich aparatura slabá. Když to porovnám s Pink Floyd na Strahově, tak Genesis nemají ani pětinový výkon...co se aparatury týče.
O zvuk se staraly jen repráky nad jevištěm. Floydi měli čtyři "věže" cca. 20 metrů vysoké. To byla masáž!
Ale zpět ke Genesis. Publikum reagovalo velmi spontánně. Lidi (my taky:-) tancovali, zpívali, tleskali, prostě se nechali docela rychle a plně strhnout atmosférou koncertu.
Phil nám předvedl svojí kondici. Na ploše běžel starý záznam, jak tančí a hraje na tamburínu (jestli se tak jmenuje bubínek s chřestidlama okolo?) a pod ní nám předváděl Phil senior, že to zvládne úplně stejně i teď. Další vrchol bylo sólo na bubny Phila a Chestera Thomsna. Na videu se na něj můžete podívat. Ovšem chybí tam hlavně první část a ta byla mnohem lepší...no, pár lidí i v Praze natáčelo, tak se snad časem něco na YouTube objeví :-)
Koncert se fakt povedl a nelituju, že jsem se zúčastnil. Spíš mě mrzí, že jsem nejel dřív na samotného Phila Collinse...no, třeba ještě bude koncertovat. I když tvrdí, že už ne. Ale tady bylo vidět, že ho to vysloveně baví a chybělo by mu to :-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama