Srpen 2008

Sigur Ros v Praze

20. srpna 2008 v 10:18 | Mike
Ovace zhruba 4000 diváků sklidila islandská skupina Sigur Rós, přestože odehrála dnešní koncert v pražské hale Sparty bez avizovaného smyčcového kvarteta Amiina a pětičlenné dechové sekce
"Došlo k nedorozumění při komunikaci s managementem kapely, až dnes ráno se ukázalo, že dechová sekce ani kvartet Amiina nejsou součástí části východoevropského turné zahrnujícího Prahu," řekl ČTK zástupce pořadatelů Jiří Sedlák.
Zpočátku ze zhruba z poloviny zaplněná hala se nakonec zaplnila ze dvou třetin. Vystoupení začalo rozsvícením několika až dvoumetrových světelných koulí zavěšených nad pódiem. Zpěvák Jón Birgisson hned zpočátku zaujal publikum nejen svým originálním falzetem, ale také tím, že na kytaru často hrál smyčcem.
Sigur Rós zahráli nejen skladby z nového pátého alba Med sud í eyrum vid spilum endalaust (With a Buzz in Our Ears We Play Endlessly), ale také ze svých starších desek. Z potemnělého jeviště na posluchače dýchala atmosféra starobylých islandských balad hraných kapelou, která inspiraci nachází i v nedotčené přírodě. Známější skladby publikum vítalo potleskem.
"Zkuste to s námi, je to snadné," lákal diváky ke společnému zpěvu Jón Birgisson.
V České republice Sigur Rós vystoupili podruhé, v roce 2001 se představili v pražském Paláci Akropolis. "Kdyby dnes vystoupili ve vhodnějším prostředí, například v Divadle Archa, byl by to ještě lepší zážitek," mínila návštěvnice Lucie z Prahy.
Pražský koncert Sigur Rós patří do dlouhodobé série Midnight Sun Sessions, jež v Praze představuje severskou kulturu. V poslední době se zde v jejím rámci objevili interpreti jako skupiny Datarock, Efterklang, Ralph Myerz & The Jack Herren Band nebo písničkář José Gonzáles.
Sigur Rós vznikli v roce 1994 a název si dali podle jména sestry zpěváka a kytaristy Jóna Birgissona. Sigurrros (Vítězná růže) se narodila v týdnu, kdy se rozhodl založit s kamarády kapelu. První album Von s velmi úspěšnou skladbou Leit Af Lifi vydali v roce 1997.
Jejich zasněnou hudbu inspirovanou přírodou často využívají filmoví tvůrci. Například do dokumentárních obrazů o naší planetě je použil režisér David Attenborough. Melancholické skladby Sigur Rós nastudoval také newyorský avantgardní smyčcový Kronos Quartet.Mágové Sigur Ros

16. srpna 2008 v 23:23 | Mike
Před pár dny jsem ladil rádio a naprosto náhodně zachytil pořad na ČR 3 s prezentací mě neznámé severské kapely Sigur Rós. Hned doma jsem vyhledával na internetu informace o kapale. Během pár dní jsem kouzlu Sigur Rós naprosto propadl. Doufám, že se mi podaří dostat 19.srpna na jejich pražský koncert. Zatím jsem projel všechny klipy kapely dostupné na YouTube i DailyMotion. Nemůžu se skladeb těchto severských kouzelníků nabažit. Nechápu, že jsem na jejich tvorbu ještě nenarazil. Björk poslouchám docela rád, ale že existuje i jiná hudba z Islandu jsem fakt neměl tušení. Úžasná a povznášející atmosféra jejich klipů doplněná zvláštní, ledovou hudbou v exotické řeči (není to prý islandština, ale jejich vlastní pajazyk "Hopelandština").
Nechte se unášet ve videoklipu: Glosoli

Stažení flash videa

16. srpna 2008 v 15:46 | Mike
Na stránce www.flashvideodownloader.org stačí vložit odkaz požadovaného souboru a kliknout na "download". Pak si vybrat, kam soubor uložit a výsledný soubor otevírat ve flv.playeru.
To je vše-jednoduché, rychlé a přehledné.

Sigur Rós už si balí kufry

14. srpna 2008 v 21:49 | Mike
Islandská Sigur Rós nepřijede 19. srpna do Arény HC Sparta Praha sama. Její obvyklou čtyřčlennou sestavu (kytara, basa, klávesy a bicí) doplní při koncertu, který zahájí další ročník průběžných setkání se severskou kulturou Midnight Sun Sessions, smyčcový kvartet Amiina a pětičlenná dechová sekce, součást Samúel Jón Samúelsson Big Bandu.
Kapacita Arény HC Sparta Praha bude při tomto koncertu zmenšena přibližně na polovinu pro intenzivnější zážitek a těsnější kontakt fanoušků s kapelou.
Videoklip ve vysoké kvalitě po kliknutí na "celý článek"...

Mister Brosnan?

10. srpna 2008 v 22:49 | Mike
Tak tahle reklama je fakt super! Rychlá, vtipná...jen škoda, že se mi nepovedlo nikde najít lepší kvalitu obrazu. Tohle je původní, nesestříhaná verze.

Stažení videa z YouTube

10. srpna 2008 v 22:30 | Mike
Když už nám video úspěšně šlape, tak se mrkneme na stažení požadovaného videa do svého počítače. Stává se totiž dost často, že když se na video chceme kouknout za týden, tak už je fuč. Takže najedeme si na TUHLE stránku, kde stahování naprosto jednoduché. Pak na YouTube zkopírujeme odkaz na video, které chceme stáhnout. Příklad: http://www.youtube.com/watch?v=98W0aHuKrZE
Tento odkaz vložíme do označeného políčka (viz. obrázek) a stiskneme "stáhnout".
Jakmile se objeví soubor v počítači, tak ho musíme přejmenovat a přidat příponu .flv. Příklad: skakalpes.flv. V čem výsledné video přehrát?
Musíme si stáhnout flv player. Ten najdeme TADY Pokud bychom chtěli přehrávat videa třeba v mp4, nebo v TV (i když výsledný obraz bude hrozný), tak TADY se dá stáhnout konvertor videa do formálů WMV a AVI. Je to jen 30-ti denní trial verze-bohužel.
Download:

Převod videa z formátu .flv

10. srpna 2008 v 22:29 | Mike
Nedalo mi to ještě jsem vyzkoušel převod videa, které jsme úspěšně stáhli z YouTube. Krásně mi to jde převádět v prográmku Xilisoft Video Converter. Mám sice starší verzi, kde není .flv podporován, ale v pohodě jsem soubor .flv za minutu převedl do formátu pro mobilní telefony .3gp i PDA. Šlape zvuk, šlape obraz.
Video Converter můžete stahovat na www.sosej.cz, nebo přímo u výrobce programu www.xilisoft.com. Cena je jen 35 dolarů. To je při dnešním výhodném kurzu kolem 500,- Kč. To se vyplatí!

Lovecká sezóna

8. srpna 2008 v 13:10 | Mike