Prosinec 2008

Windows Vista na první dotek

31. prosince 2008 v 23:52 | Mike |  Počítače

Ježíšek mi přinesl notes Compaq Presario CQ60 s nainstalovanými Windows Vista Home Premium. Věděl jsem dopředu, že se jen tak nevzdám jako spousta lidí, co se vrátili k XP. Když ten systém Microsoft vyvinul, tak snad bude fungovat...prostě musí!
Ne, že bych byl nějakým milovníkem Billa Gatese, ale Linux není to pravé ořechové. Párkrát jsem ho testoval a je to příliš složité-nepraktické. Navíc velká spousta edicí ve kterých se vyzná jen Linuxový nadšenec. Koho se v tom baví rejpat, tak má s Linuxem jistě trpělivost, ale já od PC očekávám trochu víc, než jen nastavování systému.
Takže k těm Vistám. Se 3GB pamětí běží systém naprosto hladce a můžu říct, že jsem s ním navýsost spokojený. Všechno šlape v pohodě a bez problémů. Při instalaci starších programů jsem měl jediný zádrhel. Clone CD 4202, který používám kvůli jednoduché práci s image soubory měl problém s ovladači pro Virtual Clone Drive. Hledání nových ovladačů mi zabralo všeho všudy tři minuty. Jsou k dispozici na webu Elby na tomto odkazu.
Takže jediný opravdový opruz bylo to věčné vyptávání řízení uživatelských účtů. Odstranění hlášek je otázka několika minut. Návod najdete zde...
Než přijde Windows 7 (a to může trvat ještě rok), tak Visty beru.

Za sdílení hudby bez internetu!

22. prosince 2008 v 12:23 | Mike |  Počítače
Notoričtí sdíleči hudby by se měli začít třást. Organizace RIAA, která proti nim dosud bojovala soudními žalobami, které většinou končily patem, volí jiné řešení - bude dotyčné odpojovat od internetu!

Tři přání

11. prosince 2008 v 22:44 | Mike |  Srandičky
Jeden pěknej kameňák na dobrou noc:

Rybář chytí zlatou rybičku.
Rybička povídá: "Když mě pustíš, splním Ti tři přání".
Rybář se zamyslí a povídá: "Tak dobře. Chtěl bych mít nádhernou krasavici a tolik peněz, že bych měl do smrti všechno, na o si vzpomenu."
A najednou vedle něj stojí krasavice, radost pohledět a tolik peněz, až oči přecházejí.
Rybička povídá: "A co Tvé třetí přání?"
Rybář na to: "Vždyť já už všechno mám, nic nepotřebuju....víš ty co? Mám na Slovensku kamaráda, věčně s něčím nespokojeného, splň mu to, co ráno vysloví jako první, když vstane z postele."
Rybka souhlasí.
Druhý den ráno vstane slovenský kamarád, vyleze před chalupu, protáhne se a povídá: "Jááááááááj, sto kokotou do riti a hrdzavá kotva do chrbta....!"

Miluju nečekané dárky

BS Player chytil vira!

10. prosince 2008 v 19:51 | Mike |  Software
Populární přehrávač BS Player ve verzi 2.33 byl nakažen virem.
Pokud jste stahovali zrovna tuhle verzi, tak si prověřte počítač antivirem.
Trojský kůň se skrývá ve složce Windows\System32 pod jménem installdata358.tmp.exe


Rallye Paris Dakar on-line

10. prosince 2008 v 19:37 | Mike |  On-line
Jakmile začne závod Paříž-Dakar (trasa bude jiná, název zůstane), tak bude možné sledovat on-line závodní vozy na této stránce.

Pár věciček ke stažení ze stránek Lopraisova týmu:

Kalendář 2008Plakát 2008Plakát 2008Plakát 2008Plakát 2007


Podpisová karta
Podpisová karta 2007

Sněženky a machři po dvaceti letech

10. prosince 2008 v 17:39 | Mike |  Filmy naše

Nové filmy lidi moc neberou /i když výjimky se najdou-třeba Rafťaci/ a kde taky hledat pořád nové náměty. Proto filmaři sáhli po "klasice" a vrhli se na pokračování kdysi úspěšného snímku Sněženky a machři. Osobně nechápu, čím lidi tak zaujal, ale byla jiná doba. Mě se původní film nijak zvlášť nelíbil, tak třeba se mi bude líbit pokračování. Když jsem viděl film MASH, tak jsem taky nechápal, jak podle takové blbiny mohl vzniknout tak dobrý seriál. Zpátky ke Sněženkám...koukneme se aspoň na upoutávku k filmu >>>


Hledané výrazy na internetu

10. prosince 2008 v 16:23 | Mike |  Počítače
Fotbal, MP3, filmy on-line, kauza Berka, Madonna, divadlo, účesy. Takové jsou nejhledanější výrazy na českém Googlu.
Podle žebříčku nejhledanějších slov (takzvaný Zeitgeist - Duch doby), vyhledávače Google největší skok v žebříčku udělalo hledání filmů on-line. Velký podíl na tom mají služby, jako je YouTube a především na hraně zákona balancující SurfTheChannel.com apod. Na těchto stránkách můžete on-line a zdarma sledovat seriály i celé filmy. Je zajímavé vidět, kolik zábavy vyhledávač Google českým uživatelům přináší. Na druhé straně stoupá zájem o praktické informace, jakými jsou hlavně mapy, lokální vyhledávání nebo hledání práce," uvedla marketingová manažerka Google ČR Kateřina Holcmanová.
V celosvětovém žebříčku si mezi skokany nejlépe vedla americká politička Sarah Palinová, dějiště letních olympijských her Peking 2008 a facebook login, tedy přihlašovací jméno do populární sociální sítě.
Nejhledanějším výrazem ve spojení s heslem "české" byla Česká televize před pravidly českého pravopisu a českou hymnou. Nejčastěji hledanými sporty zůstávají fotbal a hokej, v těsném závěsu je golf.
Mezi politickými a společenskými kauzami veřejnost nejvíce zajímala kauza soudce Jiřího Berky, moderátora Leoše Mareše a politika Jiřího Čunka.
Nejhledanějšími českými umělci jsou Ewa Farna, Jaromír Nohavica a Daniel Landa. Na videoserveru YouTube, který rovněž patří Google, čeští uživatelé nejčastěji hledali celebrity Avril, Rihannu a Lucii.
Žebříček "Zeitgeist" (z němčiny doslovně "duch doby"), připravuje na základě nejpopulárnějších a nejrychleji rostoucích dotazů Google každý rok.
V Česku je Google druhý nejpopulárnější vyhledávač hned za domácím Seznamem. Jeho podíl stále roste.

Nejhledanější výrazy na Google.com

10. prosince 2008 v 16:23 | Mike

Největší skokani 2008
(Tento přehled znázorňuje deset slov, která zaznamenala největší skok v počtu vyhledávání českými uživateli Google.)
1. filmy on-line
2. iphone
3. facebook
4. naruto
5. aukro
6. youtube
7. ošklivka Katka
8. bary a restaurace
9. opencard
10. xfactor

Nejvyhledávanější slova 2008
(Tento přehled znázorňuje deset slov, která byla mezi českými uživateli Google absolutně nejvyhledávanější.)
1. mp3
2. hry
3. youtube
4. mapy
5. práce
6. Praha
7. Brno
8. video
9. tv
10. program

Česká, český, české... 2008
(Tento přehled znázorňuje deset slov, která zaznamenala největší výskyt a přitom obsahovala v některém tvaru slovo český )
1. česká televize
2. pravidla českého pravopisu
3. česká hymna
4. Česká republika
5. české rádio
6. české budějovice
7. český humor
8. typicky české
9. česká miss
10. xfactor česky

Sport 2008
(Tento přehled znázorňuje deset slov, která byla mezi českými uživateli Google nejvyhledávanější v oblasti sportu)
1. fotbal
2. hokej
3. golf
4. euro 2008
5. skate
6. nhl
7. tenis
8. olympic
9. f1
10. brusle

České celebrity 2008
(Tento přehled znázorňuje deset slov, která byla mezi českými uživateli Google nejvyhledávanější v oblasti českých celebrit)
1. Ewa Farna
2. Nohavica
3. Daniel Landa
4. Chinaski
5. Tři sestry
6. Kluci v akci
7. Ošklivka Katka
8. Leoš Mareš
9. Kateřina Janečková
10. Marek Ztracený

YouTube celebrity 2008
(Tento přehled znázorňuje deset celebrit, které byly mezi českými uživateli Google nejvyhledávanější na YouTube)
1. Avril
2. Rihanna
3. Lucie
4. Linkin park
5. Landa
6. Akon
7. Pink
8. Madonna
9. Kiss
10. Ewa Farna

Zdraví a nemoce 2008
(Tento přehled znázorňuje deset slov, která byla mezi českými uživateli Google nejvyhledávanější v oblasti zdraví)
1. těhotenství
2. dieta
3. rakovina
4. očkování
5. gynekologie
6. brýle
7. antikoncepce
8. žloutenka
9. srdce
10. porodnice

Krása 2008
(Tento přehled znázorňuje deset slov, která byla mezi českými uživateli Google nejvyhledávanější a souvisejí s tématem krása)
1. účesy
2. kosmetika
3. fitness
4. tattoo
5. nehty
6. kadeřnictví
7. piercing
8. masáže
9. cvičení
10. parfémy

On-line filmy

10. prosince 2008 v 16:01 | Mike
Filmy on-line se dají shlédnout na internetu třeba na webu:


atd...atd...
Já osobně dávám přednost kvalitnímu obrazu i zvuku a klidně si na film počkám. Co mám z toho když sice vidím fil jako první, ale v tureckém znění a s příšernými titulky od dyslektika? Veškeré kouzlo filmu je pryč.

Tatoo

10. prosince 2008 v 16:00 | Mike


Windows Vista SP2

8. prosince 2008 v 17:22 | Mike |  Software
Přímo z webu Microsoftu si nyní můžete stáhnout betaverzi nového Service Packu 2. Oficiálně sice jen pro pět světových jazyků, nicméně jde to i na českou Vistu!
Aktualizováno: SP2 i do české Visty!
Nainstalovat SP2 lze dvěma způsoby a podle toho, jakou Vistu máte, můžete preferovat různé postupy. Zásadní rozdíl je v tom, zda se rozhodnete pro instalaci přes Windows Update (která teoreticky potřebuje méně přenesených dat přes internet), nebo pomocí samostatného balíčku.

Instalace SP2 beta pomocí balíčku

Méně problémů vás čeká, pokud stáhnete celý balíček. Instalační programy naleznete zde:
Osobně jsem testoval instalaci na českou Windows Vista Business - bez problémů. Dokonce i instalace proběhne v češtině, přestože všude se píše, že je podporováno jen pět jazyků.

Janov 2008

8. prosince 2008 v 14:34 | Mike |  Články cizí
Kopie pojednání o událostech v Janově. Autorem je Somny.

Ve víru voleb a kočkování mezi kamarády pana Paroubka skoro zanikla událost, kterou já osobně považuju za přechod od studené etnické války v České republice k té "horké".
A to incident ze soboty 18.10.2008 v litvínovské čtvrti Janov.
O co tedy jde. Donedávna, když se někde v médiích objevila zmínka o Litvínovu, bylo to tak nanejvýš ve spojení s hokejem. Teď se o něm dozvídáme především v souvislosti s jeho největším současným problémem - rostoucí cikánskou komunitou v předměstském sídlišti Janov. Pokud máte zájem dozvědět se něco o vzniku problému, odkazuji na tento článek.
V současné době se život v této kdysi klidné lokalitě stává téměř nesnesitelným. Lidé se bojí pouštět své děti aby si hrály venku, protože je bandy cikánských výrostků mlátí a okrádají. Na sídliště je bordel, všude se povalují injekční stříkačky a odpadky. Když si před domem zaparkujete auto, ráno ho tam spíš nenajdete než najdete. A když ano, tak vykradené.
Roztomilé je taky, když ráno jdete do práce, tak se vám po cestě pošklebují a obtěžují vás opilí cikáni vylézající z heren a hospod. Ostatně není náhodou, že právě na tomhle sídlišti se objevil onen proslavený nápis "Makejte gadžové ať se máme líp". Tady je to opravdu vidět.

Policie nás ochrání aneb jak to bylo v Janově

8. prosince 2008 v 14:27 | Mike |  Masakr
Takže jedno opravdu krutý video. Takhle nějak si policie a naši "zákonodárci" představují ochranu občanů. Na několik dětí z "Dělnické strany" naběhne pár zabijáků a nadává jim do českých sviní a bílých sviní. Policie mlčky přihlíží-tohle přece není rasismus. Poznal jsem to jinde na vlastní kůži. Rom může vyhrožovat zabitím i rasisticky nadávat a nic se neděje. V tomhle státě to nemůže dopadnout dobře.

Video za Mosteckého deníku...

Mozilla Thunderbird

6. prosince 2008 v 17:48 | Mike |  Software
Když už tu mám Mozillu Firefox 3, tak nesmí chybět ani e.mailový klient Mozilla Thunderbird ve verzi 2.0.0.18>>>Mozilla Thunderbird 2.0.0.18

Poštovní klient pro každodenní použití s vestavěným filtrem pro blokování nevyžádané pošty.
Chcete vědet více - navštivte web Používejte Thunderbird
Ke stažení: Windows · Linux · Mac OS X


Mozilla Firefox3

6. prosince 2008 v 17:44 | Mike |  Software
Občas dostávám dotazy, kde stáhnout skvělý prohlížeč Mozilla Firefox, nově je k dispozici v češtině ve verzi 3.0.4.>>>

Mozilla Firefox 3.0.4

Tento prohlížeč nové generace vás překvapí svou rychlostí a množstvím funkcí.
Chcete vědet více - navštivte web Přejděte na Firefox
Ke stažení: Windows · Linux · Mac OS X


Pravidla firewallu

6. prosince 2008 v 17:40 | Mike |  Software
Je tím myšlen firewall mezi obrazovkou a židlí, protože tam vzniká nejvíc virů.

1) Provádějte pravidelně aktualizaci svého antivirového programu.

2) Nikdy neotvírejte e-mailovou přílohu, kterou jste nepožadoval. Zvláště pokud má spustitelnou příponu (exe, scr, pif apod.).

3) Mějte kontrolu nad svým počítačem a nad tím, kdo jej používá a kdo má na něj přístup (i po síti zvenčí).

4) Instalujte včas všechny bezpečnostní záplaty na používaný software.

5) Vždy důkladně prověřujte diskety, CD média a vše ostatní, co vstupuje do počítače.

6) S každým novým souborem (i z důvěryhodného zdroje) nakládejte s největší opatrností.

7) Využívejte více než jen jeden způsob ochrany - nezapomeňte na personální firewall.

8) Vytvořte si zaručeně "čistou" bootovací disketu pro nejhorší případ.

9) Pravidelně zálohujte.

10) A když už se něco děje, nepodléhejte panice a obraťte se na odborníka!!!

Virus Invitation

6. prosince 2008 v 17:38 | Mike |  Software
Vánoce na krku a lidi zase začínají blbnout s hoaxem. Zrovna mi dorazilo "varování" před zhoubným virem Invitation. Nevím, koho byví vymýšlet tyhle ptákoviny. Zřejmě je to někdo, kdo se v kanceláři za svých 100 000,- měsíčně šíleně nudí a tak rozesílá tyhle bláboly. Není to první a ani poslední hoax, který si lidi posílají a vlastně tak vytváří ručně rozesílaný virus.

Text zprávy:

Sexy čištění bot

5. prosince 2008 v 19:02 | Mike |  Paparazzi
Až si zajedete do Moskvy, tak si dávejte pozor na tuhle sexy čističku bot. Pohled je to sice parádní, ale doma byste mohli dostat od manželky do čumáku!

Video...

Bzučení LCD televize

4. prosince 2008 v 20:57 | Mike |  Technika
Dneska nám propojil technik jeden satelitní talíř na dva digitální receivery a dvě LCD televize. Zároveň se u té druhé televize objevil protivný brum. Jakmile jsme receiver odpojili, tak bzučení zmizelo. Vyzkoušel jsem všechna možná propojení, ladění zvuků v TV i receiveru, různé zvukové normy, ale bzučení nezmizelo.
Ta první televize bzučela slabounce, ale ta druhá opravdu nepříjemně.
Nakonec jsem na řešení přišel a bylo prosté, jako bulharská striptérka!

Řešení problému:

Vytáhl jsem z té první LCD televize kabel ze společné antény.
Jednoduché, ale 100% účinné!!! Zřejmě zesilovač STA nějak vazbil na satelitní anténu.