Leden 2009

Rakovina a javorový sirup

29. ledna 2009 v 22:13 | Mike |  Zdraví
Na přednášce o reiki a zdravém výživě nám povídali o novince v léčení rakoviny. Nevím, jestli to působí, ale určitě to je možné bez rizika vyzkoušet. Lepší je samozřejmě nikdy rakovinu nedostat, ale stát se může všechno. Takže tady je slibovaný recept:

3 díly javorového sirupu a jeden díl jedlé sody ( soda bicarbona ) smísit ( např. 15 lžiček sirupu a pět lžiček sody ) a promíchat, dát poté v kastrůlku na sporák, zahřívat 5 minut nepříliš silně, dokud směs poněkud nezahoustne. Na počátku může být užíváno častěji, např.3x denně jedna čajová lžička. Jinak stačí brát 1 čajovou lžičku 1x denně, dlouhodobě. Může být rozpuštěna ve vodě nebo třeba namazána na chléb. Javorový sirup může být případně dočasně nahrazen medem. Obecně platí: nejíst jinak žádný cukr v nápojích ani v pokrmech, s výjimkou trošky ovoce.

Dávkování je důležité, protože v případě jen malého snížení Ph v organismu, se mohou problémy i zesílit. Stejně tak důležité nebo dobré je dbát na to, aby soda neobsahovala hliník, jak se občas může stát, zejména asi ve formě prášku do pečiva. Proto doporučujeme být po dohledem léčitele nebo lékaře, aby vaše uzdravování probíhalo dobře.


Proč bychom se netopili dokončení

26. ledna 2009 v 22:55 | Mike |  Seriály
Dívky v táboře nezahálely. Nechaly si nanosit dříví od opodál tábořících ctitelů, instruovaly je, jak se má dříví správně rozštípat a když byly pozvány ke kolektivní výpravě na houby, snažily se ctitelům vysvětlit, že to není vhodné.
"Jsem zasnoubena s bohatým uzenářem," šeptala Dana, "a celý ten čas nechodím na houby jinak, než pod jeho ochranou."
"Nelži," pokáral ji nejútočnější ctitel. "Kdybys chodila s uzenářem, nevypadala bys takhle." Zajíkl se obdivem a počal se mlsně olizovat.
"Pravda je jiná," zasáhla Lucie. "My jsme tady totiž s boxerským kroužkem mladých těžkotonážníků. Chlapci sem byli posláni na léčení, protože jsou od těch ran chorobně vznětliví a nervózní. Kdyby nás tu chlapci nenašli, bylo by jim to moc líto a hned by nás šli hledat. Většina z nich vlastní odznak Stopař ČSSR, takže by nás asi našli."
"Vůbec si jim netroufám říct," podotkla Kateřina, "že jste to dříví naštípali vy. Třeba Venca.
Vod tý doby, co se vrátil z kriminálu za tu vraždu v rozčilení, ten vám je teď tak popudlivej ! Toho by to tolik mrzelo ... "
"Nás nemůžou nějaký boxeři rozházet, nás teda ne," ohradili se ctitelé, strhli stany a ledabyle spouštěli lodě na vodu.
V tu chvíli z ohybu vystřelila loď s Bongem na kormidle. Její příď byla obalena kopřivami, stulíkem, větévkami vrb a olší, rybářským vlascem, pánskými trenýrkami a množstvím hlíny.
"To je von," ukázala Kateřina rozechvěle na Bonga, "ten je ze všech nejnebezpečnější !"
Ctitelů se zmocnila zvědavost. Opovrhli smrtelným nebezpečím, shromáždili se na vysokém břehu a se zatajeným dechem sledovali Bongovu jízdu.
Pod jílovým svahem se rozlévala tůň, proud směřoval vpravo od ní. Polovinu řečiště za tůní však uzavíral padlý kmen a ve zbylém prostoru trčely větve.
"Jak se to zastavuje ?" houkl Bongo na ctitele.
"To projedeš," křičeli ctitelé, nesmírně jim otrnulo a mávali na dívky, aby se šly taky podívat.
"Píchni !" - "Zakontruj !" - "Vodkopni !" - "Doleva !" - "Doprava !" křičely dívky i ctitelé a vytvořili na břehu jediný poskakující chuchvalec.
Bongo vytušil, že naň číhá jakési nebezpečí a stočil loď na tůň. Loď však měla svou rychlost a nehodlala ji ztratit. Její ověnčená příď mířila ke břehu.
"To čumíte, co ?" houkl znovu Bongo. "A to teprve budete čumět !"
"Přitáhni !" - "Stoč to !" - "Zaber !" - "Zakontruj !" ječeli diváci a padali do vody, protože Bongo v pudu sebezáchovy mocně zabral, loď poskočila, mlasklo to, břeh se zachvěl a jeho svrchní část se utrhla.
Ctitelé se nořili z vody s ohromeným výrazem. Ochotně vyprostili Bongovu loď ze břehu, v jílu zela menší šachta.
"Jo, to není jenom tak," povzdechl opatrně jeden ze ctitelů.
"Co není jenom tak ?" rozkřikl se Bongo. "To je vám doufám jasný, že jsem to udělal pro zasmání ! Nevěříš ?" obrátil se výhružně na nejbližšího ctitele.

"Ale jo," řekl ctitel a předstíral, že pomáhá vytáhnout Kateřinu z vody. "To je fakt úplnej šílenec," šeptal jí.
"Pusť mě, sakra, já vylezu sama," obořila se na něj Kateřina. "Nešahej na mě, víš, co jsem vám říkala !"
Ctitel ji pustil a Kateřina znovu sklouzla po jílu do tůně. Tehdy se v zátočině objevilo kormidelnické loďstvo.
"Křižáku," volala Dana v tůni. "Můj kormidelníku ! Přicházíš v poslední chvíli !"
"Co se to tu děje ?" zařval Křižák.
"Tak nashledanou," vykřikli ctitelé, skočili do lodí a nejvyšší možnou rychlostí odpádlovali k osadě Magdaléna.

"To jste si taky mohly vodpustit," řekl večer dívkám trpce Keny. "Kdybyste nebyly samá legrace, mohli jsme teď mít v partě vo čtyři lidi víc !"

Z LODNÍHO DENÍKU Středa 3. července
Velmi jsem se mýlila, když jsem do domnívala, že vodácký rychlokurs je vhodný jen pro bytosti duševně zakrnělé. Je pravdou, že uspořádáním rychlokursu si kormidelníci odreagovávali komplexy méněcennosti získané bůhvíkde, ale ani pro mne nebyl jejich rozmar bez významu. Zhlédla jsem film Zálesák a viděla jsem, že jízda peřejemi nic není. Sám zálesák se při tom příjemně usmíval. Jeho dívka sice peřej nesjela a vylovili ji až indiáni, to však není typický případ, neboť dívka byla němá. Po dnešku však vím, že moje osobní neštěstí spočívá v tom, že na Lužnici se indiáni nevyskytují.
Keny, můj kormidelník, se vrátil odpoledne bez lodi. Napřed jsem nebyla ráda. Teď jsem ale ráda a doufám, že vlak, v němž loď vezou, se srazí a loď bude mít jen dva rozměry na způsob lívance, takže bude k plavbě nepoužitelná. Nebo že ji někdo prošlápne. Nebo že ji ukradne konduktér. Já se pak budu opalovat na louce, zatímco moje šílená parta se bude topit v peřejích.


Proč bychom se netopili

26. ledna 2009 v 22:54 | Mike |  Seriály

Dneska dávali na ČT1 první díl seriálu: Proč bychom se netopili volně natočené podle výborné knížky Zdeňka Šmída Proč bychom se netopili aneb Vodácký průvodce pro Ofélii.
Udivilo mě, že i když se režisér (samozřejmě) úplně nedržel knižní předlohy, tak se první díl povedl. Bylo to romantické, vtipné a daly se přežít i záběry na přírodu. Bylo jich tam akorát. Stejně tak komentáře vypravěče seděly a dokreslovaly skvělou vodáckou atmosféru.
Sice jsem byl na vodě jen pár dní, ale bylo to stejně super, jako v seriálu. Jediný, kdo tedy vůbec do seriálu nezapadal byl Lukáš Vaculík, který měl představovat kmeta Křížáka. Na kmeta je Vaculík příliš mladý a na rozdávání nějakých mouder moc utahaný. Vaculík se držel svého obvyklého "herectví". Tj. seděl a čuměl a občas z něj vypadlo nějaké to moudro. Křížáka jsem si představoval jako atletického, velebného starce s plnovousem. Pokud možno nabitého životními zkušenostmi a ochotného se o ně podělit s ostatními.
Koukám, že v dalších dílech má už Vaculík šedý plnovous, tak snad se za ním ztratí fakt, že vlastně neumí hrát.
Jednu z nejlepších scén z knihy je první styk Bonga s vodou a tu filmaři zvládli. Bongo je takovej správnej šílenec.

Úryvek z knihy:

Ex mortis 1

26. ledna 2009 v 16:48 | Mike |  On-line

První díl horrorové adventury.
Ex Mortis 2 si můžete zahrát TADY.

Ex mortis 2

26. ledna 2009 v 16:40 | Mike |  On-line

Donedávna ještě fungoval odkaz na mojí původní stránku s touhle horrorovou hrou. Na blog.cz asi čistili disky a tak je odkaz už mimo. No, nevadí, dám to sem znova. Hra je pěkně strašidelná a hrálo to dost lidí. Vedle Ex Mortis 2 si můžete zamastit i Ex Mortis 1.

Je to fajn, fajn, fajnový....

25. ledna 2009 v 23:05 | Mike |  Tanec

Fajn videjko z filmu Kouř. Film je takový trošku zvláááštní, ale písnička má chytlavej refrén. I když o to asi autorovi zrovna nešlo.

Text písně:
Rec:Ahoj, ahoj, ahoj, tak jsme zase tady spolu jako každou středu, jako každý pátek. Je tady váš Arnošt se svou (dav: discotékou). Ano ano ano a už je to tady, už to jede, už se to roztáčí. Je to fajn? Je to fajn. Je to fajn.


Jedu dál stále s tebou
Víme kam cesty vedou
Je to fajn, fajn, fajn, je to fajn fajnový

Príma den se nám dělá
Nálada prostě skvělá
Je to fajn, fajn, fajn, je to fajn fajnový
Vozím sebou hity tutový


Máme se dneska fajn, je nám hej
Přejel k nám pan disjockej
Pouští nám hity, co se tolik líbí
Přijel boží jezdec, do kroku nám svítí
Je to fajn ...
Je to fajn ...

Rec: Ale ale, co to nevidí oko mé modravé: Ahoj kočko. Tak to dneska rozjedeme, tak to rozbalíme. Jste skvělí, jste báječní, jste dokonalý. Mám vás rád.

Roztáčím hvězdná kola
Správná věc, tanec volá
Je to fajn, fajn, fajn, je to fajn fajnový

Každý sám, všichni spolu
Jeden juice, druhý colu
Je to fajn, fajn, fajn, je to fajn fajnový
Vozí sebou hity tutový

Máme se dneska fajn, je nám hej
Přejel k nám pan disjockej
Pouští nám hity, co se tolik líbí
Přijel boží jezdec, do kroku nám svítí
Je to fajn ...
Je to fajn ...

Máme se dneska fajn, je nám hej
Přejel k nám pan disjockej
Pouští nám hity, co se tolik líbí
Přijel boží jezdec, do kroku nám svítí
Je to fajn ...
Je to fajn ...
Je to fajn ...
Je to fajn ...
Je to faajn ...

Je to fajn fajn fajn
je to faaaajn ...

Video...

Bollywood Thriller

24. ledna 2009 v 23:43 | Mike |  Tanec
Bollywoodská produkce je docela sranda. Kdysi už jsem tady tohle video měl, ale proč se na to nekouknout znova.
Jen pozor, ať se vám pak dobře spí
Je to Thriller!

Vista nelze se připojit k wifi

24. ledna 2009 v 23:10 | Mike |  Software
Mám od vánoc nový notes s Windows Vista. Doma je síť s routerem. PC a druhý notes mají Windows XP. Přes kabel i wifi jde XP bez problémů. Ne tak Vista. Kabel žádný problém, ale wifi jednou jde a podruhé hlásila:
"Nelze se připojit, síťový klíč nesouhlasí!"
Přitom jsem nic neměnil, klíč byl shodný. Ale někdy se notes Compaq připojil bez problémů a někdy ne. Sledoval jsem, kdy se to stává a najednou mě to trklo!
Pokud vytáhnu notes ze zásuvky 220V, tak přestane wifina jít. Důvod už bylo potom jednoduché najít.
Stačí otevřít...START...Ovládací panely...Možnosti napájení...Změnit nastavení plánu...Změnit pokročilé možnosti napájení...Nastavení bezdrátového adaptéru a konečně Baterie: maximální výkon.
OK a už to šlape! Uvedený postup platí pro notesy Compaq a HP, jinde se to možná skrývá pod jiným názvem. Každopádně to je v Možnostech napájení. Trvalo mi to sice asi tři dny, ale Vista je v pohodě a všechno v ní šlape jako hodinky.

Včera, dnes a zítra

24. ledna 2009 v 22:54 | Mike |  Články moje
Nějak mě poslední dobou čumění do počítače přestává bavit. Udělám jen to, co musím. Včera jsem vytáhl běžky a spojil výlet na Boží Dar s odlovem dvou kešulí z toho jedné na lyžích a druhé pěšky. Zvlášť ta druhá byla fajn. Zmrzlou přírodou až do tunelu, kde se nadělaly krásné krápníky.

Večer jsme pak vyrazili na již zmiňovanou přenášku o reiki. Dneska jsem si udělal výlet do Německa na odlov několika kešek. Dvě ze sedmi jsem nenašel. Jedna byla skrytá pod haldami mokrého sněhu a bez minohledačky jsem neměl šanci a druhá byla zase tak nepřesně zaměřená, že mi GPS vodila kolem sloupu, kde to fakt nebylo. Vím to, protože jsem ho prohlídl od zhora dolů.
Večer jsme ještě zaskočili na squash a můžu říct, že se cítím lépe, než kdybych celej den čučel na monitor. Ovšem co vymyslíme zítra je ještě ve hvězdách.

Reiki

24. ledna 2009 v 22:38 | Mike |  Zdraví
Včera jsem byl na přednášce o nauce reiki. Jako správný kamikadze jsem se přihlásil coby dobrovolník k provedení experimentu. Zažil jsem to na vlastní kůži a tak o tom nemůžu pochybovat. Mistr reiki mě postavil vedle sebe, doslova se mi pověsil na upaženou ruku, aby vyzkoušel mojí sílu. Potom přede mnou mávnul rukou a jednou (JEDNOU!) rukou mě snadno přemohl. Přitom mávnutí jsem doslova cítil, jak NĚCO odchází ze mě pryč a slábnu.
Vzápětí mě opět "nabil" silou a opět se mi pověsil na ruku. Udržel jsem ho snadno (ne, že by mě šetřil-mám na ruce od něj modřinu, ale byl poměrně malého vzrůstu, tak jsem to lehce vydržel).
Pak odešel za zeď a já zase cítil odtok energie. Upozorňuju, že jsem takovým věcem NIKDY nevěřil!
Když se vrátil byl jsem zase slabý jako čajíček. Nakonec mě dobil zpět. Můžu říct, že když jsem si sedal, tak se mi uvnitř všechno chvělo. Zřejmě ty změny energie. Byla to prostě a jednoduše neuvěřitelná skutečnost!
Kdo nevěří, tak ať si to někde vyzkouší. Testováno na lidech!

Katapult má zase smutek

5. ledna 2009 v 21:34 | Mike |  Muzika
Tak "Dědek" Šindelář to má za sebou. Dle idnes.cz podlehl dlouhodobým problémům z plícemi. Paradox je, že měl jít v únoru na jejich transplantaci.
Třeba je to tak lepší....než se pak trápit ještě kdoví jak dlouho. Z Katapultu už zbyl jen jeden člen.Dědek chtěl odehrát aspoň koncert v Plzni, ale už mu to nebylo dopřáno. Teď už brnká někde nahoře...
Takže jedna původní od Kaťáku: Vojín XY


Sokolov Bezdomovec ve zdi

2. ledna 2009 v 15:20 | Mike |  Články moje
Tak nám dneska v půl třetí ráno bezdomovec částečně prolezl do výměníkové stanice. Prolezl docela dlouhým podzemním tunelem (kde vede i pára) a zaklínil se při pokusu prolézt dírou ve zdi. Tam ho našli záchranáři, které přivolali lidé z domu. Zaklíněný bezdomáč totiž řval a bušil do okolních trubek. Tomu se není co divit...víc jsme se divili, že skoro součastně s hasiči dorazila i TV Nova-je jasný, že má mezi záchranáři svoje informátory.
ČT 1 se dostavila až kolem půl desáté dopoledne-asi nemá tak velké fondy . Záznam bude dnes na čt1 od 18:00 do 18:30.
Na tn.cz už se můžete mrknout na video TADY...

Vypnutí řízení uživatelských účtů (UAC)

1. ledna 2009 v 0:48 | Mike |  Software
Otravuje vás Windows Vista těmi otravnými hláškami? Není třeba se vracet k přece jen již starším Windows XP. Stačí nastavit následující:

  • Klepni na logo Visty (místo startu)
  • Otevři Ovladací panely
  • Otevři Uživatelské účty
  • Klikni na Zapnout, nebo vypnout nástroj Řízení uživatelských účtů
  • Zruš zatržení "K zabezpečení počítače použijte nástroj UAC"
  • Dej ok - po restartu systému je konec s otravnými hláškami
  • K dalším nastavením Windows Vista si stáhni prográmek XP Antispy. Nedej se zmást názvem-program bezchybně maká i ve Vistách. Jen Windows Messenger nedokáže odinstalovat. Škoda-možná v další verzi to půjde.
  • XP Antispy ve formátu zip....download
  • XP Antispy ve formátu exe...download