Únor 2009

Java hry do LG KF 510

11. února 2009 v 21:56 | Mike |  Mobily
V telefonu jsou předinstalované dvě hry. I když zase tak často na mobilu nehraju, tak se nějaká ta hra hodí. Obhlídl jsem internet a žádnej návod k instalaci nenašel. Takže, co na tom může být těžkého? Rozchodil jsem to u Siemensů, Motorol, rozchodím to i u LG.
Nebylo to ani tak složitý. Prostě jsem si stáhl jednu hru (soubory .jad i .jar), pak jsem oba soubory přetáhl na paměťovku z mobilu (složka "others") a vložil microSD do mobilu. Následně si otevřu v mobilu MENU, MOJE SLOŽKA a DALŠÍ. Tam najedu na externí paměť a kliknu na soubor .jar. (v tomhle případě TAXI.jar). Rozeběhne se instalace. Bohužel, se nedá instalovat na paměťovku, ale v mobilu je dost místa. Java hry toho moc nezaberou. No a to je všechno.

dárek, dárky, vánoční dárky, tip na dárek, dárky k narozeninám - tipy, originální dárek

LG KF 510

11. února 2009 v 21:35 | Mike |  Mobily

Moje Motorka KRZR K1 už pomalu dosluhovala. Protože se koncern Motoroly do mobilů už moc nehrne (asi poslední byl RAZR2 V 9), tak jsem dumal, co dál. Nokie odjakživa nemusím, SonyEricssony mě už nějak neberou od tý doby, co se Ericsson sloučil se Sony (naposledy jsem měl K 700i a po tejdnu šel do světa). Samsungy jsou moc korejský (dizajnem) a HTC trošku moc drahý. LG se zdá rozumná volba za rozumný peníze. Původně jsem uvažoval o 550, ale má jí kolega a abych se neopičil, tak volba padla na KF 510. Solidní zpracování, ocel a tvrzené sklo, dobrá výdrž-to je mobil pro mě! Trošku to chce cvik s těmi dotykovými tlačítky (mám velkou pazouru), ale už si na sebe začínáme zvykat.
Tady se můžete mrknout na video s testem odolnosti mobilu KF 510.

U2 - We Are One

10. února 2009 v 22:54 | Mike |  Muzika

Bono v průběhu koncertu na oslavu Obamovy inaugurace u Lincolnova památníku adresoval skladbu Pride (In The Name of Love) Palestincům. Záznam vystoupení U2

Google Chrome

5. února 2009 v 20:59 | Mike |  Software
Spolu s Google Earth se samozřejmě stáhl i nový prohlížeč Google Chrome. No, když už jsem ho měl v počítači nainstalovaný, tak jsem ho vyzkoušel. S tím ostatně Google počítalo. Můj první dojem? Google Chrome je pěkně rychlý prohlížeč. Stránky vyskakujou úplně jinou rychlostí, než v Mozille. IE nepočítám, protože ten nepatřil nikdy ke zvlášť rychlým prohlížečům. Mám dojem, že s Google Chrome se dá počítat i do budoucna.


Google Earth pod mořskou hladinou

5. února 2009 v 20:23 | Mike |  Geocaching

Google uvádí novinku v Google Earth: Google Ocean, novou funkci, která umožní uživateli proniknout pod mořskou hladinu.
Můžete se virtuálně procházet mořskou říší v prostorovém 3D zobrazení. Zároveň bude tato funkce propojena s texty světových oceánologů.
"S uvedením Google Ocean mají čeští uživatelé moře o něco blíže. Mohou tak najít nejen slavné vraky lodí nebo zjistit, kde je moře nejteplejší, ale dozvědet se také mnohem více o vlivu člověka na oceán," řekl Jaroslav Bengl, produktový manager Googlu.

Funkce Ocean je dostupná v nejnovější verzi Google Earth (už 5. verze). Jakmile si přiblížíte oceán, uvidíte dynamickou vodní hladinu. Při dalším přiblížení se můžete ponořit pod ní a procházet se pod hladinou dostupnou ve 3D.
Zvláštní vlastnosti aplikace

Mimo jiné si lze prohlížet středooceánský hřbet, nejdelší podvodní pohoří táhnoucí se v délce 50 tisíc kilometrů kolem celého světa. Funkce obsahuje také 20 obsahových vrstev, včetně informací, jimiž přispěli přední biologové, geologové a oceánografové.

Vrstva Oceán obsahuje fotografie a videa, které dodalo na 80 jednotlivců a organizací.


Webcam Boží Dar

5. února 2009 v 13:59 | Mike |  On-line
Když jedeme na lyže, tak vždycky hledám webovku z Božího Daru, tak si to sem prsknu i s počasím. A nemusím nic hledat!


Aktuální počasí na Božím Daru video a piktogramy:Battle of Clay

5. února 2009 v 13:44 | Mike |  Masakr

Další plastelínová srandička. Tahle je ale docela kraťounká.
Další masakry najdeš TADY

Pussycat masakr

5. února 2009 v 13:17 | Mike |  Masakr
Sice to není texaský masakr motorovou pilou a jsou jen z plastelíny, ale ubezpečuju vás, že celý filmeček zkouknete od začátku do nečekaného konce. Další palstelínové masakry najdete třeba:Vtípek-Výslech cizince

1. února 2009 v 20:31 | Mike |  Srandičky
U výslechu cizince:
- Policista: "Kde jste schoval ukradené peníze?"
- Tlumočník: "Kde jste schoval ukradené peníze?"
- Zloděj: "Neřeknu."
- Tlumočník: "Neřekne."
- Policista: "Když neřeknete, zavřeme tě na 10 let."
- Tlumočník: "Když neřeknete, zavřou vás na 10 let".
- Zloděj: "Neřeknu."
- Tlumočník: "Neřekne."
- Policista: "Víš co? Když neřekneš, zastřelíme tě !!"
- Tlumočník: "Když neřekneš, zastřelí tě."
- Zloděj: "Zakopal jsem je v kuchyni u své babičky."
- Tlumočník: "Stejně neřekne."