Duben 2009

Pálení čarodějnic

30. dubna 2009 v 11:32 | Mike |  Mystika


Dneska nastane po celé zemi dlouho očekávané pálení čarodějnic. Málokdo ví, že tento svátek má kořeny až v keltské mytologii. Původně se svátek jmenova Beltine, nebo také Beltaine a symbolizoval spalování veškerého utrpení a trápení. Bel-tine znamená "zářící oheň" a značil nástup pohostinného letního období roku. Keltové zapálili dva velké ohně a mezi nimi proháněli dobytek. Čímž byl tento očištěn po přestálé zimě. Kromě toho tančili nazí na posvátných místech. Tento bohulibý zvyk se přenesl i do českých zemích. Praktikuje se v místech, kde bývaly posvátná, nebo něčím zvláštní místa. Třeba poblíž menhirů, na starých hradech a podobně. Keltové navíc během tohoto svátku neuznávali manželské svazky a během slavností mnoho žen otěhotnělo s cizím mužem. Tím pádem se krev zdravě mísila.

Keltové jsou i jinak zajímavý národ. Styl boje známý ze Statečného srdce jim byl blízký. Na bojišti se vrhali za neustálého řevu a řinčení zbraní proti nepříteli. Ten často psychický nápor ohlušujícího randálu nevydržel a vzal do zaječích. Prchající nepřítel byl pro keltské válečníky snadnou kořistí. Pokud se výpad nezdařil a nepřítel neutekl, tak se kelti zastavili-vrátili a zkoušeli to znova. Zajímavá taktika.

Pussycat horror

28. dubna 2009 v 21:49 | Mike |  Masakr

Opět se vrací plastelínoví pajďuláci a jejich pekelně ostrý a krvavý mejdan.
Svůdná Kočička si vyrazí k panu Čuníkovi na mejdan. Bohužel se z prasete vyklube opravdové prase a Kočku omámí a připoutá v tajné místnosti, kde jí chce pomocí koláčů a mléka dodat ty správné křivky a pak jí přinutit k čuňačinkám. Jenže Vlk nikdy nespí....
Hořínská zdymadla

28. dubna 2009 v 20:25 | Mike |  Tipy na výlet
Hořínské zdymadlo

Zajímavá technická /funkční!/ památka z roku 1905. Kdo četl Tři muže ve člunu a měl by zájem vidět, jak vlastně takové zdymadlo vypadá, tak tady má skvělou příležitost.Bohužel jsem neměl kliku a žádná loď zrovna neprojížděla. Přesto je na tohle dílko impozantní pohled.
Souřadnice zdymadla:
N 50° 20.458
E 014° 28.116

Další foto....


Železná hůrka

28. dubna 2009 v 20:09 | Mike |  Tipy na výlet
Národní přírodní památka Železná hůrka. Sopka, objevená J. W. Goethem v roce 1823. Kde všude ten básník coural? Ve staré lomové stěně lze pozorovat struskovité uloženiny, které vznikly náhlým utuhnutím vyvrhované žhavé lávy. Sopka je stará asi 520 000 let. Je tedy o dost mladší, než známá Komorní hůrka, kde Goethe také randil. Od sopky vedou lesní pěšiny k altánu s pramenem kyselky v místě bývalé usedlosti Kyselecký Hamr. Na německé straně Neualbenreuth s proslulými termálními a radonovými lázněmi Sibyllenbad. Je to poměrně odlehlá lokalita. Auto můžeš nechat před značkou zákaz vjezdu za vesničkou Mýtina. Dál je to asi 300 metrů po polní cestě.
Souřadnice Železné hůrky:
N 49° 59.479
E 012° 26.673

Láva on-line

Zajímavé tetování

28. dubna 2009 v 19:30 | Mike |  Tatoo
Tohle je docela zajímavé tetováníčko, ale můžu říct, že v tomhle místě bych si ho tedy dělat nenechal. Jelikož jde o erotogenní zónu, tak jsou v těch místech nervová zakončení hustší a bolest větší. Navíc při mém "osrstění" by ten dráček moc nevyniknul .

Fotky po kliknutí na "celý článek"....Kde jsou včely?

28. dubna 2009 v 11:01 | Mike |  Zdraví

Jaro, příroda kvete jako divá. Letos pylujou i jehličnany. Stačí se kouknout na les když zafouká vítr. Dobře je to taky vidět na autech, jak jsou všechna žlutá /včetně newyorkých taxíků/. Když se při geocachingu denně procházím lesy a loukami, tak mi začalo být něco divné. Jdu pod rozkvetlým kaštanem. Dřív to v koruně úplně hučelo. Dneska? Ticho. Na rozkvetlé louce plné nejrůznějších květů poletuje jeden čmelák.
Kam se poděli všechny čmeláci a včely? Klíšťat jsem včera našel pět na jedné ruce /zatím jen ve stádiu pochodovém/, ale užitečný hmyz snad dočista vychcípal. Aspoň tady u nás na západě Čech.Květy bez včel


Konec světa?

28. dubna 2009 v 10:54 | Mike |  Výkřiky do tmy

Blíží se konec světa?
Alespoň v té podobě, jak ho známe? Další mutace prasečího, lidského a ptačího viru chřipky je na postupu. Jen v zemi svého vzniku virus A/H1N1 zatím zabil přes 150 lidí. Dle odborníka
WHO (Světová zdravotnická organizace) se nedá virus zastavit ani uzavřením hranic. Podle mě se měly zrušit veškeré lety do Mexika hned, jak se tento zabiják objevil. Úplně Mexiko izolovat. Nedovolit z něj a ani do něj cestovat. Jenže...zase jde o peníze. Cestovky a letecké společnosti by přišly o kšefty a protestovaly. Takže teď třeba zemře pár milionů lidí. Jen kvůli liknavosti příslušných úřadů a pochybnému zisku několika cestovek.
První podezřelí z Mexika jsou již v České republice! Tři muži s kašlem a rýmou byli včera "odchyceni" na ruzyňském letišti. Jejich vyšetření bylo zatím negativní, ale nikdo neví jak je dlouhá inkubační doba nemoci.
Srandovní je, že prý máme léku Tamiflu dostatek. Za prvné je tento lék k dispozici jen pro 20% obyvatelstva a za druhé...kdyby léčil, tak je to zázračný lék. Tamiflu je jako antivirový program se zastaralou databází. Když se potká s novým virem /a A/H1N1 nepochybně nový je/, tak si ho Tamiflu ani nevšimne. Natož, aby léčil.
Přichází 12 opic? Doufám, že ne....to už by nám nepomohl ani Bruce Willis.

Relaxační kočka

21. dubna 2009 v 11:42 | Mike |  Srandičky


Red Dwarf nové díly

20. dubna 2009 v 22:04 | Mike |  Red Dwarf
Právě jsem dokoukal tři nové díly seriálu Red Dwarf.
Snad jsem se ani koukat neměl. Zůstal jen smutek z toho, jak čas letí a kluci zestárli. Přestože ani původní díly seriálu se nikdy nevyznačovaly příliš vypracovanými efekty, tak tohle bylo...amatérské?...i s alobalem se dá udělat hodně, když se chce. V nových dílech to nevyšlo. Všechno působí směšně a amatérsky. Druhý díl se odehrává celý na Zemi. Členové bloumají ulicemi, všude reklamy na Červeného Trpaslíka. Lidé je poznávají a povídají si s nimi. Druhý díl je snad jen reklama. Reklama na TV Dave, reklama na seriál, reklama na sebe sama. Smutné.
Když scénárista nevěděl jak z toho ven a nechtěl postavy zabít, tak zinscenoval vlastní smrt. Posádka se pak probere a za celý sen je zodpovědná samička olihně beznaděje. Samička je oliheň naděje. Šíří kolem sebe optimismus. Což se v mém případě nestalo. Měli nechat seriál v původní podobě a už se k němu nevracet. Lepší je vzpomínat, jak byl seriál skvělý, než s nechutí vypínat další nastavované epizody. Jestli někdy dojde k natočení celovečerního filmu o Červeném trpaslíkovi, tak na něj rozhodně nejdu. Nerad bych si zkazil celý seriál.
Howgh!

Červený trpaslík / Zpátky na Zemi

20. dubna 2009 v 20:18 | Mike |  Red Dwarf
. Nové díly vysílala na Velikonoce TV Dave. Na přehrání souborů s titulky je ideální BSP player, který je free a v češtině.

Týtý jako podvod?

20. dubna 2009 v 20:03 | Mike |  Kecy z nudy

Zrovna čtu v novinách, že pořad s předáváním cen Týtý sledovalo 1.7 milionu lidí. Docela by mě zajímalo, jak k těm číslům vždycky dojdou? V životě by mě nenapadlo na takovou blbinu koukat. Lidi, s kterými se o tom bavím, mi řeknou, že taky nekoukají. Buďto lžou všichni kolem, nebo lžou statistiky, anebo zrovna znám lidi, které tohle taky nezajímá. Je fakt, že jsem neviděl jediný díl Comebacku a Ozzák v reklamách na tenhle seriál mi připadá jako děsnej trapas. Na Ulici, Ošklivku Katku, nebo Ordinaci v Růžové zahradě by mě nenapadlo koukat ani ve snu. Zřejmě budu netypický divák. Jenže...neznám nikoho, kdo by odpovídal v nějaké anketě, nebo průzkumu. Znovu se ptám...kde berou ty koláče sledovanosti? A ještě jedna nesrovnalost. Vítězství Ivety Bartošové. To už se nedá pochopit vůbec. Zpěvačka, která léta nemá žádný hit. Teenageři jí hlas posílat nebudou a dříve narození na nějaké hlasování kašlou. Kdo jí tedy hlasy poslal? Že by jí získalo tolik hlasů jedno vyfocení prsou??? Sotva. Spíš zapracoval fenomén Pomeje a snaží se zvýšit cenu své zlaté slepičky jakýmkoli způsobem.

Tuto položku nebylo možné vyhledat

15. dubna 2009 v 11:04 | Mike |  Software

Pokoušíte se marně smazat nějakou složku v pc a systém tvrdošíjně hlásí:
"Tuto položku nebylo možné vymazat. Nenachází se na disku (C:/ D:/ E:/ )???"
Pokud nezabere ani Ccleaner, zkuste Unlocker.
Po stažení programu a jeho instalaci (bacha, neodškrtávejte instalaci eBay) stačí najet pravým tlačítkem nad problémovou složku a vybrat položku "Unlocker". Pak vyberte co má program udělat (smazat, přejmenovat) a zmáčkněte ok. Hotovo!
Nevím, jak u vás, ale mě se povedlo tu problémovou složku smáznout na první pokus. Předtím jsem zkoušel nejdřív přejmenovat, pak smazat. Vymazat obsah složky postupně, ale nic nefungovalo. Tohle 100%!!!


Velikonoční králičci

14. dubna 2009 v 10:49 | Mike |  Mystika
!

Fotografie...

Futurama

7. dubna 2009 v 20:36 | Mike |  Seriály


Prima Cool vysílá docela zajímavej seriálek od tvůrců Simpsonových Matta Groeninga a Davida X. Cohena. Ve světě prej docela letí (tedy je cool), ale u nás to snad žádná TV dosud nedávala. Až teď se seriál rozběhl na Prima Cool. Denně od 19:00 a opakování od 23:40. Jednotlivé scénky v původním znění s českými titulky se dají shlédnout i na čeknito.cz.


Taneční soutěž

4. dubna 2009 v 21:13 | Mike |  Tanec


Je potěšující zjistit, že ne všichni trčí doma u počítače. Dneska jsme vyrazili na taneční soutěž v malé vesničce poblíž Karlových Varů. Hledání bylo trošku oříšek, páč naše tanečnice si sice pamatovala jméno vesnice, ale už se neobtěžovala si zapamatovat místo konání. Tělocvična? Kulturní dům? Restaurace? No, nakonec jsme to našli podle hromady aut. Účastníků bylo o dost víc, než jsem čekal. Dokonce i z České Lípy (ten pár nakonec vyhrál). Není důležité vyhrát, ale zůčastnit se. Soutěžilo se v tančení cha-cha, polky, waltzu. Srandovní pohled byl na úplně malinkaté páry-snad maximálně 8-10 let. Jak se sveřepými výrazy "sekají" rukama a kmitají nohama. Trošku by mě zdrchalo hodnocení, protože tihle špunti tančili ve skupině s podstatně většími a pravidelně dostávali 5, nebo 6. Což je v tanci mizerné hodnocení. Největší překvápko bylo, že výhercem byl starší pár z již zmiňované České Lípy, kde ona byla možná starší 50-ti let. Přesto byl na ně úžasný pohled. Fakt tančili výborně a vyhráli zaslouženě. Upřímně řečeno už se těším na podzim na pokračování tanečních. Tanec je paráda, když to člověk aspoň trochu umí. A proč to neumět víc?

Fotky....

Air Force One už je tu

4. dubna 2009 v 20:45 | Mike |  Denní věštec

Dlouho očekávaný přílet prezidenta USA Baracka Obamy se trochu opozdil. Jeho letadlo dosedlo na Ruzyni v 18:45. Po přivítání prezidentem České republiky se Barack Obama se svým doprovodem přesunul po Evropské třídě (jestlipak si všimnul toho záplatovaného asfaltu?) až k hotelu Hilton (dřív se jmenoval tuším Atrium-jednou jsme tam byli a sledovali flinka Sagvana Tofiho v plné práci - tj. nedělal nic a nasával).
On-line se dá sledovat Obamova návštěva na webu idnes.cz

Naše sbírka CWG

3. dubna 2009 v 23:25 | Mike |  CWG
CWG. Zkratka Czech Wood Geocoin. Netrackovatelná, dřevěná kolečka-osobní známky. Tuhle mi psal nějaký němec, že nalezl můj wood geocoin a že nemá žádné číslo . Inu-je to česká tradice.

Další kolečka...

Jarní čistící dieta

3. dubna 2009 v 11:21 | Mike |  Zdraví
.

Velikonoční zajíček

2. dubna 2009 v 21:58 | Mike |  On-line

Flash hry mi sice "vyfoukla" herna na blog.cz, ale občas si sem nějakou srandičku dát můžu. Flashovka s velikonočním vajíčkem je hříčka. Kurzorem ovládáte zajíčka a chytáte vajíčka, kuřata a motýli. Pozor na slepici! Hra je časově omezená. Jaký bude tvůj rekord?

Hra po kliknutí na "celý článek"...