Červenec 2009

21.12.2012 konec světa

31. července 2009 v 15:20 | Mike |  Co mě zaujalo
Na prase-kosti (fakt originální název blogu :-)) jsem četl kratičký článek o možném konci světa a to zrovna přesně 21.12.2012 (zřejmě ve 12 hodin, 21 minut a 12 vteřin). Dovolím si polemizovat. Že se civilizace rychle žene do záhuby, je víc než jasné. Že rychle mizí živočišné druhy ze zemského povrchu je dobře známé...snad všem. Doufám...Ale že by se konec světa řídil nicneříkajícími čísly pozemského kalendáře (ještě k tomu jednom z mnoha kalendářů), se mi zdá dost za vlasy přitažené
Je to sice pěkné datum na cokoli (i na ten konec světa), ale proč by se tetka smrtka unavovala a nechala nás zmizet naráz. Když existuje tolik hezkých a mnohem bolestnějších způsobů umírání. Počítám, že si nás pěkně bude vychutnávat jednoho po druhém. Třeba už začala...brrrr...snad si mě nechá na konec.

Dovolenou v srpnu má snad celé Česko

31. července 2009 v 14:58 | Mike |  Články moje
Tak tenhle týden jsme málem zavařil internet. Router jsem čas od času polejval vodou a výsledek? Nulový. Cestovky mají sice v nabídce desítky zájezdů last minute, ale když jsem vybral hotel, letovisko, počet dní, lidí, stravy, pojištění, připojištění a vyplnil otravnej formulář, tak stránka chvíli hlásí :
"Komunikuji s rezervačním systémem"
a následně:
"Litujeme, tento zájezd je zřejmě vyprodán. Kontaktujte operátorku"
To by mi z toho přeskočilo! Ještě, že se všude nemusím registrovat. To už bych se z těch potvrzovacích mailů v životě nevysekal! Když jsem moře vzdal...teda odložil na podzim, tak jsem začal shánět penzion, hotel, chalupu, nebo chatu v čechách. Prej krize. Všechno narvaný až na půdu. Hosti už musej přespávat u koní na seně. Co se dá dělat, u koní už místo nebylo, tak budeme chrnět na salaši u koz. Hlavně, že je teploučko.
Pořídil jsem si pro ten účel slušivý overálek. Na snímku předvádí manekýn.

Soutěž na blog.cz

31. července 2009 v 14:45 | Mike |  Sport
Aj...aj...to bude problematické. Musí se zapojit mozek. Ten je z celého těla nejlínější. Takže pět bodů ke zlepšení blogu a zlepšení osobnosti vůbec. Proč zrovna pět? Proč ne deset? To asi ne, už těch pět bodů mi dá zabrat. Takhle kdyby to byl jeden bod . Takže začneme:

  1. Dostat všechny články, které se mi přes den rodí v hlavě na blog.cz (To bude těžké. Nápadů je spousta, ale když si sednu k pc, tak v hlavě šumí jen vítr)
  2. Nahrávat svoje fotografie k článkům (90% jich mám v mobilu, nebo ve foťáku, ale když je tak jednoduché a rychlé vyhledat ilustrační fotku na internetu)
  3. Naučit se psát (Píšu sice na klávesnici rychle, ale je v tom dost překlepů, takže text musím následně znova "zredigovat")
  4. Snažit se psát vtipnější články (Tím nemyslím humorné, ale trošku "odvazové")
  5. Přitáhnout více návštěvníků z pohodových blogů (Myslím takových, od kterých se můžu něčemu přiučit)
Možná bych ještě pár důvodů vymyslel, ale raději to nebudu přehánět.

Koncert Madonny je za dveřmi

30. července 2009 v 18:05 | Mike |  Muzika

Koncert Madonny v Praze je pomalu za dveřmi a s ním přichází i konec prázdnin. Na první se těším, na druhé se asi netěší nikdo. Konec prázdnin, dovolených, sluníčka, záplav...možná...
Koncert se koná 13.srpna 2009 od 18:00 hodin. Aparatura bude otočená směrem k dálnici D1 a koncert by měl končit ve 22:00 hodin.
Dle MF Dnes je vstupenka na Madonnu zároveň celodenní jízdenka na metro. Zřejmě aby se zamezilo zácpě aut, tak se magistrát rozhodl k tomuhle kroku.
Lístky na Madonnu jsou ještě k sehnání. Ale už jen za 995,- a za 7995,- Dají se ještě sehnat lupeny ke stání u pódia a to na ostravském informačním centru.
Nenechte si koncet ujít, protože to bude nářez! Doufám, že minimálně stejný nářez jako koncert Genesis 20.6.2007!

Jedu na dovolenou...zloději přijď!

30. července 2009 v 11:46 | Mike |  Výkřiky do tmy

Druhá bezpečnostní chyba na blogu je dost závažná. Čtu na každém druhém blogu:
"Nebudu tu od 13-25.8. jedeme do Řecka"
Pak stačí, aby někdo znal vaší adresu a zloději pěkně v klídku vystěhují celej kvartýr i s vaším milovaným počítačem a akvárime se zlatými rybičkami.
Pokud bude zlodějíček zručnější v práci s PC, tak se určitě u spousty blogů podaří odhalit i IP adresu uživatele. Od IP adresy je už jen krůček k vaší fyzické adrese. Pokud používáte telefonické spojení přes modem, kde je IP přidělováno dynamicky, tak to bude obtížné (ovšem kolik ještě dneska surfuje modemistů?), ale se statickou IP je vysledování přípojného bodu mnohem jednodušší. Není to sice tak jednoduché, jako v bondovkách, kde Boris za pár sekund rozlomil heslo i zjistil IP adresu...ale není to nemožné. Takže bacha na citlivé informace! Vždyť přece stačí napsat o dovolené POTOM, po návratu.

Chceš udělat desiNg?

30. července 2009 v 11:36 | Mike |  Výkřiky do tmy
Pár dobrých rad pro uživatele blogů...nemusíš se jimi řídit, ale zkus o tom aspoň přemýšlet.
Více se dočteš v následujícím článku...
"Chceš udělat desing?"
Tohle tady čtu docela často.
Nehledě na to, že se to slovo píše DESIGN, ne desing, ani dressing, tak v nabídce je:
"Chceš udělat design? Napiš mi, co na něm má být, adresu blogu a heslo."
Pokud se najde takovej moula, že to heslo opravdu napíše někomu cizímu, tak si nezaslouží nic jinýho, než co ho pak taky potká... Najde se někdo takový? No, zřejmě najde. Vzápětí brečí na fungl novém blogu: "On mě někdo vymazal všechny stránky...búúúú!"
Takže...rozhodně NIKOMU (ani momentální nejlepší kámošce), nedávajte ŽÁDNÉ svoje heslo! To je to nejzákladnější pravidlo.

Rovnoprávnost?

30. července 2009 v 11:22 | Mike |  Výkřiky do tmy

Zkuste si v Německu, nebo Americe rozbít tábor na soukromém pozemku, nebo v chráněném území. Příjezd policie bude rychlý a postih razantní. Pokuta, vyhoštění a razítko do pasu "NEŽÁDOUCÍ". V případě americké policie by byl zásah ještě tvrdší. Proč tohle všechno nefunguje u nás v případě táboření cizích státních příslušníků v chráněném území počernického rybníka? Proč policie nezasahuje? Kdybych si tam rozbil tábor já, tak jsem vzápětí o 100 000,- korun lehčí a svezu se v policejním antonu. Je tohle rovnoprávnost? Ne, řekl bych, že to zavání diskriminací.
Kromě placení nemocnice rumunskému občanu budeme ještě na naše náklady odstraňovat rozsáhlé škody způsobené bezohledným ničením lokality skupinou evidentně bohatých cizinců. Kdo je za to zodpovědný? Proč si platíme policii? Zřejmě jen proto, aby vymáhala dodržování zákonů jen a jen na nás!

Zloději mají novou fintu!

30. července 2009 v 11:12 | Mike |  Provolání k lidu
Bacha si dávejte při vybírání peněz z bankomatu. Zloději vymysleli další, už nevím kolikátou fintu. Tentokrát dokonale zalepí otvor k vydávání peněz. Namačkáte částku...čekáte...peníze nikde. Díra je zalepená tak dokonale, že ani není možné najít, kde vlastně byla! To je dílo! Vezmete si kartu a jdete pryč. Zloděj se vrátí, pásku odlepí a sebere peníze přilepené z druhé strany.
Dokonalej fígl! Takže lidi bacha na to!

Tři roky na blog.cz!

29. července 2009 v 23:14 | Mike |  Články moje
Čas letí jako splašená kráva!
Za pár dní už budu s přestávkami blogovat v tomhle systému blog.cz TŘI roky.
Ne všechny články se povedly a ne všechny byly originál. Ale za těch pár let se mi krapet změnily priority. Dřív mi šlo především o počet přístupů /návštěvnost/. Dneska blog beru prostě jako odreagování a možnost se takzvaně "vykecat". Jestli to někdo čte, nebo ne...není to jedno? Hlavně, že to pomůže ventilovat nespravedlnosti okolního světa a "nastaví zrcadlo". Třeba některý z článků přiměje aspoň jednoho človíčka k zamyšlení. A o to tu jde především!
Takže děkuju za přízeň a zase někdy přijďte na návštěvu.
S úctou váš Mike


Piráti z Karibiku 4

29. července 2009 v 23:01 | Mike |  Filmy cizí
Trojka Pirátů z Karibiku už byla poněkud zmatená, dlouhá...prostě slabší. Bude se natáčet další pokačování? Johnny Depp není proti. O dalším se dočteš v následujícím článku.

Kocáb se pomátl?

29. července 2009 v 22:25 | Mike |  Výkřiky do tmy
Ten otazník není moc na místě.
Když sleduju dění kolem "romů" (sami si říkají cikáni, aspoň ty co znám), tak mi přijde, že se Kocáb dočista zbláznil. Ono je to teda hlavně o penězích. Dneska v rozhovoru na Impulzu stamiliony jen lítaly. Sám vlastně neřekl, na co ty peníze půjdou.
Jen mě dělá, že cikáni z Rumunska dorazí do Čech a všechny zákony naší země jdou stranou. Nejdřív bivakují u nemocnice, kde leží jejich "princ". Dostanou od města /ZADARMO/ bydlení. Když by to bydlení měli zaplatit, tak se odstěhují do chráněné krajinné oblasti u Počernického rybníka. Běžný občan by dostal pokutu jako hrom a pokud by jí nezaplatil, tak mu jí stát vezme exekucí. Ne tak romové. Policie na ně neplatí (prý neporušili zákon) a Kocáb se nebude vměšovat (ukázal by se ve špatném světle). Rumunští romové v chráněné krajinné oblasti dělají bordel, zapalují ohně a na naše zákony zvysoka se**u. Výsledek? Jsou chudinky diskriminováni!
Stejně jako "naši" romové když vybydlí byt, kde žijí od jeho postavení, tak je diskriminujeme. Oni přece chtějí také bydlet jako my! Co na tom, že my si na ten samý byt vezmeme hypotéku a celý život ho splácíme? Staráme se o něj a musíme to dokázat bez jakékoli podpory státu. Oni mají pět dětí a chtějí to samé! Někdo se tu definitivně zbláznil! Říkáme svému jedinému dítěti (na víc dětí prostě nemáme finance): "Uč se, ať z tebe něco je!" Pak zjistíme, že rom, který se nikdy učit nemusel a žil jen z našich daní je cennější, než běžný občan platící daně. Jak jinak si vysvětlit, že ošetření cizího občana nepochybně zaplatíme my z našich daní (jen proto, že je zrovna rom) a na naše nemocné děti musíme pořádat sbírky...protože ....nejsou peníze-litujeme, operace je příliš drahá!
Doporučoval bych panu K, aby si pořídil svoji vlastní rodinu a pokusil se jí integrovat. Jak se mu bude líbit, až bude muset ráno do práce a "tak trochu odlišní" budou celou noc pařit. Den po dni. Zřejmě pan K. nikdy nezažil napadení vlastního dítěte patnácti "neintegrovanými" a následné výhružky zabitím celé rodiny a nadávky "bílých sviní". To vše za mlčenlivého přihlížení státní policie. Doporučuju...pak možná bude mlčet, nebo bude chlap a řekne pravdu. Můžu říct, že když jsme tajně na vojně poslouchali jeho zakázanou desku, tak jsme si mysleli, že je to chlap jaksepatří. Desku jsem vyhodil do popelnice a názor jsem přehodnotil. Nikdy mu nešlo o underground a vzpouru, ale jen o prachy a moc!
A za tím si stojím!
Atlas česka-Počernický rybník

Krize....

29. července 2009 v 16:42 | Mike |  Výkřiky do tmy


Krize?
Ho*no! Sami podnikatelé si jí vyrábí.
Příklad: dřív se dal zájezd last minute pořídit v pohodě i den před odletem. Teď jsem to zkoušel týden před termínem odletu a to tři dny po sobě...zájezdy mizí pod rukama. Neuspěl jsem. Jasně, že ještě jsou...ale do lokalit kam nechci já. Egypt 50°, Tunis 45°, Spojené Arabské Emiráty přes 50°-nejsem idiot. Do Chorvatska, nebo Španělska nechci, na Kanárských ostrovech jsem byl. V Bulharsku je příjemně, ale zájezdy jsou k dispozici na můj termín jedině u německých cestovek. To je zase moc složitý vyřizování.
Slečna z naší cestovky sama přiznala, že podcenili zájem (mysleli, že je ta -bohatijebem- krize), lidi nebudou cestovat a nakoupili málo pobytů. Tak už vidím na podzim, jak budou cestovky bědovat.
Prodali jsme málo zájezdů. To je ta krize...lidi necestovali. Musíme volky nevolky zdražit.
Ne, že chybně obchodovali, ale že za to může krize...jako obyčejně.

Bulharsko...není

29. července 2009 v 15:47 | Mike |  Turistika

Tak jsme se letos rozhodli zkusit Bulharsko. Po předchozí výborné zkušenosti s rezervací zájezdu přes Invia.cz jsem to udělal znova. První objednávka byla excelentní! Slečna mi volala, sotva jsem stačil odeslat vyplněný formulář. Pomohla s výměrem zájezdu a doporučila odlet z Varů. To bylo ovšem před dvěma roky.
Nyní to probíhalo trošku jinak. Vyplnil a odeslal jsem objednávku kolem 17:00. Čekám...čekám, nikdo se neozývá. Zájezd mezitím zmizel z nabídky. Stále se nic neděje. Druhý den mi slečna volá v 9:00, že zájezd není (tomu se nelze divit-po takové době). Večer mi zasílá mail s nabídkou dvou jiných destinací. Když si jednu vybereme, tak mi opět ráno volá, že sice zájezd je, ale místo v letadle už ne. Protože potřebuju určitý termín dovolené, tak máme smůlu. Zájezdy nejsou.
Docela mě to mrzí. Už jsem měl naplánované výlety na řeku Ropotámo, zajímavé skalní útvary Pobiti kameny, nebo do historického města Nessebaru.
Samozřejmě bychom to bez auta nestihli, ale pronájem klimatizovaného vozu v Bulharsku na 11 dní přijde jen na 5800,- což je dobrá cena.
Hm, tak holt někdy příště, ale jednat už budu rovnou s cestovkou, bez prostředníka.

Bulharsko Zlaté písky

28. července 2009 v 20:21 | Mike |  On-line
Chystali jsme se do Bulharska. Sice to v srpnu nevyšlo, ale webovka se určitě hodí.
Webcamera na pláž v Bulharsku. Lokalita Zlaté písky.

Bulharsko Albena

28. července 2009 v 20:16 | Mike |  On-line
Tahle "kamera" je nějaká invalidní. Zřejmě jde jen o soubor měnících se obrázků. Jinak by ten chlap na hřišti dávno zkolaboval.
On line webová kamera na pláž v Bulharsku. Lokalita Albena.
Pro aktualizaci kamery zmáčkni Ctrl+R

Bulharsko webcam

28. července 2009 v 20:14 | Mike |  On-line
Rychlá zřetelná webovka v Bulharsku.
Podívejte se jak si ostatní uživají svoji dovolenou v restauraci Zornitza v lokalitě Nessebar
Obrázek se aktualizuje po 5 sekundách.

Kouzlo 3D

27. července 2009 v 21:16 | Mike |  Jen tak
.
Máme 3D hry a snažíme se o 3D hry na mobilech /no, nic moc dobře se to nehraje, ale je to přece 3D!/.
V neděli jsem byl na Době ledové 3 a samozřejmě mi nacpali 3D brýle na 3D film. (Nejsem senila, prostě se mi Ice Age líbí a oba předchozí díly byly super.) Vstupné bylo přiměřeně dražší (219,- oproti "normálním" 179,-) 3D filmeček jsem už viděl v Dino parku v Plzni. Film byl trošku primitivnější a příslušné brýle vypadaly jako z přílohy nějakého časáku, ale fungovalo to. Můžu říct, že koukat 100 minut na 3D film je utrpení! Sice je to zajímavé a určitě se na to hezky dívá...chvíli. Za sebe můžu říct, že to byl první a poslední 3D film na kterém jsem byl. Každých deset minut jsem si musel 3D brejle sundat a chvíli koukat na rozšmudlaný příběh. Nebyl jsem zdaleka sám...někteří diváci brejle za chvíli odložili a po celou dobu představení na ně zvysoka kašlali. Druhej den mě z toho akorát bolela kebule. Takže 3D NIKDY VÍCE...tak přísahám!

Město na Měsíci

20. července 2009 v 22:23 | Mike |  Mystika
!Videa najdeš po kliknutí na "celý článek". Příjemnou zábavu!Orel přistál...

20. července 2009 v 21:39 | Mike |  Technika


"Tady je základna Tranquillity. Orel přistál!"

20.července 1969 zazněla tato zpráva z naší jediné přirozené oběžnice...Měsíce. Lunární modul přistál ve 21 hodin, 17 minut a 39 sekund středoevropského času. Jestli opravdu přistál se pokouším řešit v jiném článku.

Záznam z výstupu na Měsíc najdete zde...


Byli lidé na Měsíci?

20. července 2009 v 21:14 | Mike |  Technika

Poslední dobou se množí spekulace o podvrhu letu na Měsíc. Nitka suchá nezústala ani na prvním kosmonautu Juriji Gagarinovi. Jaká jsou pro a proti domněnkám?