Srpen 2009

UFO cizíma očima

17. srpna 2009 v 10:14 | Mike |  Tajemno
.

UFO na vlastní oči

16. srpna 2009 v 10:13 | Mike |  Tajemno
Obrázek je pouze ilustrační

Tak při plném vědomí bez požití opia, nebo jiných omamných látek jsem i já viděl UFO. Aniž bych na ufo nějak věřil.
ČAS: 21:56 12.08.2009
VÝŠKA: cca.30-100 metrů.
SMĚR: Od Kladna na Telce
RYCHLOST LETU: velmi nízká na meteor
ZVUK: žádný, ani před úkazem a ani po jeho skončení
TEPLOTA: kolem 17-ti stupňů
POČASÍ: bezvětří, pod mrakem, viditelnost dobrá
POPIS ÚKAZU: V uvedený čas jsem potmě koukal směrem od chalupy na stožár mobilního operátora. Na stožáru svítí červené světlo. Nahoře, zhruba z červeného světla vyletělo bílé, jasně zářící světlo. Velikosti obou světel byly přibližně stejné. Pohybovalo se po přímce zhruba mým směrem, ale tak nějak podivně. Jakoby kometa požírala vlastní ocas. Nejdřív vyletěl ocas a světlo ho jakoby "pohlcovalo" až dorazilo na konec ocasu. Pak ihned světlo zhaslo.
Nějaká světlice? Nebyl slyšet zvuk. Navíc by neletěla po přímce, ale obloučkem.
Letadlo? Kam zmizelo, nebyl slyšet zvuk.
Meteor? Letěl by příliš pomalu.
Meteorologický balon? No, možná, ale co ten divný úkaz?
Ihned jsem zavolal druhého svědka, takže jsem to viděli dva. Úkaz trval cca. 20 sekund. Po zhruba 20-ti minutách začalo pršet. Jev jsem nahlásil na projekt Záře-českou ufologickou společnost. O výsledku šetření budu informovat.

Hotel Maxičky

16. srpna 2009 v 10:11 | Mike |  Moje tvorba
Letošní obvyklé shánění ubytování, nebo zájezdu kamkoli jako last minute se mi vymstilo. Nedařilo se nic sehnat. No, měli jsme taky ohraničený temín koncertem Madonny, takže většinou nevycházelo datum. V případě zahraničních zájezdů se nedařilo sehnat vůbec nic. Země, kde bylo přes 40 jsme rovnou zavrhli a destinací s normálnějšími teplotami zase tolik neměli. Jak pravila slečna z cestovky:
"Mysleli jsme, že je krize a lidi nebudou cestovat. Tak jsme nakoupili méně pobytů. Lidi cestují pořád stejně a my už nemáme co nabídnout."
Německé cestovky mají zájezdů dostatek, ale zase ten odlet z Německa...
Tak jsem byl rád, když jsem sehnal aspoň apartmá v hotelu Maxičky v Maxičkách. Na fotkách otel nevypadal špatně. Fotky byly zřejmě staršího data.
Kdysi, před lety zřejmě poměrně honosný hotýlek uprostřed lesa a honosící se koupalištěm v těsném sousedství byl nepochybně hit.

Místo činu: Babylon Liberec

16. srpna 2009 v 10:06 | Mike |  Výkřiky do tmy
Sice je to z Děčína trochu z ruky, ale když už jsme v těch končinách, tak se podíváme i do tolik vychvalovaného Babylonu. Parkování v podzemních garážích je pro nás, vidláky, malá maturita :-)
Hned před námi se chlapík nevešel do úzké uličky a nabořil to do zdi. Hned jsme byli opatrnější. Když už jsme vytáčeli (většinou to jde jen na 2x, protože málokteré auto má tak velký rejd) třetí patro, začali jsme být lehce nervózní. Střecha na dosah a žádné místo. Nakonec to po malém cvičení řidičovy zručnosti vyšlo. Čekání na výtah. Jsou tam jen dva (?) a z garáží jeden. Dole šílený dav lidí. U placení vstupného do Aquacentra fronta. Čteme ceny a brada nám klesá. Jak to vyjádřil kluk před náma:
"Kurva, na to nemám!"
Jeho holka na to:
"Já ti říkala, že to je drahý. Ty ses vytahoval a pozval je!"
Odpověď:
"Vždyť je nás pět...já mám jen 300,-!"

Pravčická brána

16. srpna 2009 v 10:05 | Mike |  Tipy na výlet

Následující den jsme vyrazili motorizovaně za Hřensko na Pravčickou bránu. Být tady a nevidět tenhle div světa? Nemyslitelné!
Zvolili jsme vzdálenější parkoviště, ať se projdeme. Týpek u výběru parkovného nám nadhodil dvě varianty placení. Hodina je za 30.- Tipoval nás na minimálně 3 hodiny-tudíž 90,- Kč. Celodenní je vtipně nastavena na 100,- Kč (menší hodnotu bankovky, než 100,- místní ani nevnímají). Takže platíme požadovanou sumu a vyrážíme. Nejsme sami. Cesta k Pravčické bráně připomíná procesí. Když má člověk chuť si odskočit, tak buďto musí být "odhalovač", nebo zamáčknout bok a vydržet. Přesto je cesta lemována papírovými důkazy o "samičí" úlevě. Zřejmě mají holky silnější nervy a halt to pustí i před lidmi. Já ne...bohužel. Musím to vydržet až na místo. Skály jsou tu skutečně monumentální a nádherné.

Plavba lodí Poseidon

16. srpna 2009 v 10:01 | Mike |  Tipy na výlet

Vyrazili jsme si z Děčína do Hřenska lodí Poseidon.
Cena za dospělou osobu je 100,- a 180,- zpáteční lístek. Zpátky je možno plout hned, nebo až odpoledne. Ráno jsme rychle snědli nídani, která se podávala od 8:00 a vyrazili z Maxiček do přístavu. Loď měla vyplouvat v 9:00. Než jsme zaparkovali a dofuněli k lodi, tak bylo 8:55. To jsme ovšem ještě neznali dochvilnost místní posádky. V 9:10 se ještě námořníci poklidně promenádovali po lodia fronta rádobypasažérů před lodním můstkem narůstala. Lidé znalí poměrů se v klídku trousili k lodi. Tak kolem čtvrt na deset začali vybírat mrzký peníz a pouštět první zájemce o plavbu na palubu. Neochotná slečna u výdeje lístků nám "vysvětlila", že můžeme teda jet zpět na zpáteční lístek v 15:30. Když loď pojala na svojí palubu všechny cestující, tak po 9:30 konečně odrazila od břehu. Hurá!!! Zpoždění jen 30 minut.
Poklidně bublající kolos dorazil opravdu krásnou částí Labe do přístavu asi za 50 minut plavby. Půllitr "Alofok" stál 25,- Kč
Došli jsme Hřenskem a divukrásným údolím na přístaviště pramic přes Soutěsky. Cena opět lidová. Za jednoho 60,- Kč. Plavba Soutěskami trvala něco kolem 20-ti minut a náš "bidelník" měl svoje číslo výborně nacvičené, takže jsme se chechtali celou cestu. Jen onen vodopád, co je téměř na každé fotce připomíná WC. Nahoře na skále se nashromáždí dostatek vody a pak "bidelník" zatáhne za provázek a dolů se snese krátce trvající vodopád. Vtipné.
No po příjezdu na místo s hrůzou zjišťujeme, že nám do odjezdu parolodi z Hřenska zbývá jen 2.5 hodiny. Takže jsme si dali nanuka a rychle zpátky na pramici. Tentokrát máme nepříjemného chlapíka o kterém jsme si původně mysleli, že je to nějaké bezdéčko. Vtipy v jeho podání působí jako urážky a tak ho ignorujeme. Cesta po proudu trvá naštěstí jen 15 minut a my s úlevou vysedáme. Hodina chůze k Labi. Máme to jen tak tak. Tentokrát loď odráží o minutu dřív (kdyby to někdo nestihl, tak má smůlu). Cesta je proti proudu dlouhá, slunce smaží, motory řvou a "Alofok" od rána podražila na 30,- Kč.
Bilance dnešního výletu:
4x zpáteční paroloď: 720,-
4x Soutěsky a zpět: 480,-
4x malý gáblík a večerní pivko: 500,-

Madonna mia!

16. srpna 2009 v 9:44 | Mike |  Muzika
Popový cirkus zvaný Madonna skončil a musím shrnout rozporné vlastní zážitky. Madonna, jako profesionálka každým coulem by jistě zaplakala nad zoufalým amatérismem pořádající agentury Live Nation.
Nejprve jsme šli od stanice metra Chodov s davem směrovaným zábranami a sekuriťáky přímo k areálu. Nebylo možné ani odbočit k benzínce a koupit si pití! Dorazili jsme před brány někdy kolem 17:00. Asi za 15 minut se strhla mela. Buďto otevřeli bránu, nebo se fanouškům povedlo prorazit zábrany. Jdeme dovnitř a překračujeme židle, karimatky, svetry a batohy, které tu po těch prvních zůstaly.
Jejich úprk byl zbytečný. Dostali se jen do "kapsy" s obchůdky a několika toaletami Toi toi. V obchodech předražená trika Madonny /600-700.- Kč/ a ve stáncích taktéž předražené klobásy a pivo. Ale na to už jsme zvyklí. Krást se musí. Dáváme si Budvar. Čtyři deci za 50,-
Jak tak zevlujeme kolem, tak zjišťujeme, že všichni kolem mluví rusky, německy, španělsky, anglicky a hlavně...jejich lístky se od našich liší. Sakra...vstup pro stání je od metra Opatov.
Přecházíme na druhou stranu areálu.
Tam to vypadá ještě hůř. Bahno, kaluže zvící jezera, sanitky a odpadkový kontejner, který se povážlivě nahýbá. Dav houstne. Občas odchází rusáci pryč. Zjistí, že stojí na špatné straně areálu. Občas dorazí z druhé strany "našinci" s pivem. Taky se spletli. Vzduch těžkne potem a marihuanou. Ošetřují se první zranění. Občas nějak slabší nátura zkolabuje. V sanitkách se nenudí. Vzduchem krouží vrtulníky a letadla.
Čekáme...čekáme...hodinu. Napětí se zvyšuje. Oranžové vesty se lhostejně opírají z druhé strany barikády. Policejní psi štěkají. Co mi to jen připomíná???
Jo, koncentrák.
Pro vylepšení dojmu městkáči uzavřou i východ. Teď jsme v pasti! Lidé pískají a řvou. Řveme taky. Ten koncert snad začne bez nás!
V 18:02 se otevře konečně brána. Musíme potupně projít bludištěm zábran.

Stažení flash videa II.

3. srpna 2009 v 22:34 | Mike |  Software

Docela se mi osvědčil free prográmek Orbit downloader.
Po stažení a instalaci programu zvolíme:
UPRAVIT-LANGUAGE a následně vybereme češtinu.
Někdy se čeština spustí sama hned po instalaci.
Pro download požadovaného videa spustíme Orbit. V liště se objeví ikonka programu. Klikneme na ní pravým tlačítkem a spustíme i Grab + +


Program musí video "najít", takže buďto spustíme prográmek před spuštěním prohlížeče, nebo prohlížeč aktualizujeme (třeba Ctrl+R). Následně se objeví v okně Grab++ video ve formátu .flv
Zatrhneme a dáme "download". Program následně nabídne místo uložení. Vybereme a dáme OK. Hotovo! Video se stáhne a následně je možné přímo formát .flv přehrát ve Flv Playeru, nebo ve VLC media playeru. Osobně doporučuju ten druhý, protože FLV player neumí skoro nic, jen zvětšení na dvojnásobek.

U2 Beautiful day

3. srpna 2009 v 21:57 | Mike |  Muzika

Videoklip, který má atmosféru. Ačkoli nějak nemusím videoklipy, kde "hraje" samotný zpěvák, nebo v tomhle případě celá skupina, tak tenhle klip má něco do sebe.
Jen mi pořád vrtá hlavou, jestli ty přistávající-vzlétající letadla ve druhé části klipu jsou technicky vůbec možná. Věřím, že Bono Vox by dokázal umluvit letiště k podobnému experimentu, ale JE TO VŮBEC TECHNICKY MOŽNÉ? "Nerozfouklo" by vzlétající letadlo celou kapelu, jako domeček z karet? Křídla letadla přece pod sebou stlačují vzduch. V případě přistání-vzlétání se bude určitě jednat o pořádnou porci vzduchu. Možná se pletu a šlo jen o hnědé bezpečnostní trenýrky a trošku odvahy...

Světlo a stín

3. srpna 2009 v 21:09 | Mike |  Moje tvorba
Čas světla a čas stínu,
Všude vidím spoustu splínu,
Spoustu špíny,
Hromady hlíny,
Mám rád tyhle splíny,
Světlo mě ohlušuje a stín oslepuje.


Óčko končí

3. srpna 2009 v 20:28 | Mike |  Technologie

TV Óčko končí s vysíláním přes pozemní DVB-T (to znamená, že ho nechytíte na set-top-boxu). Stanice ovšem neskončila. Přes satelit Astra vysílá pořád. Jen nechce platit poplatky za celoplošné vysílání. Celá digitalizace se mi jeví jako pěkný podfuk. Když už nevěděli, jak z lidí vytáhnout další prachy, tak se začalo "digitalizovat". Tzn.koupit set-top-box, někdy i novou televizi. Společné antény se musejí upravit pro příjem digitální televize. A to stojí další peníze. Pokud nechcete být odkázaní na nejistý signál pozemních vysílačů, tak si musíte pořídit satelitní receiver. K němu patří dekódovací karta pro příjem českých prgramů v ceně kolem 2000,- Kč.
Pozor při nákupu podezřele levných satelitních kompletů. Většinou sice obsahují dekódovací kartu, ale pouze s roční platností! Tzn. že za rok od nákupu se příjem všech cz programů vypne a budete přijímat už jenom to Óčko.