Hotel Maxičky

16. srpna 2009 v 10:11 | Mike |  Moje tvorba
Letošní obvyklé shánění ubytování, nebo zájezdu kamkoli jako last minute se mi vymstilo. Nedařilo se nic sehnat. No, měli jsme taky ohraničený temín koncertem Madonny, takže většinou nevycházelo datum. V případě zahraničních zájezdů se nedařilo sehnat vůbec nic. Země, kde bylo přes 40 jsme rovnou zavrhli a destinací s normálnějšími teplotami zase tolik neměli. Jak pravila slečna z cestovky:
"Mysleli jsme, že je krize a lidi nebudou cestovat. Tak jsme nakoupili méně pobytů. Lidi cestují pořád stejně a my už nemáme co nabídnout."
Německé cestovky mají zájezdů dostatek, ale zase ten odlet z Německa...
Tak jsem byl rád, když jsem sehnal aspoň apartmá v hotelu Maxičky v Maxičkách. Na fotkách otel nevypadal špatně. Fotky byly zřejmě staršího data.
Kdysi, před lety zřejmě poměrně honosný hotýlek uprostřed lesa a honosící se koupalištěm v těsném sousedství byl nepochybně hit.

Nyní budova připomíná konec starých časů. Lehce (no, spíš dost), omšelé průčelí a fasáda, co místy opadává. V prvním apartmánu, co nám recepční ukázala, se zřejmě pořádal kuřácký mejdan. Smrad, jako v hospodě. Díky, to ne. Druhé apartmá bylo o chloupek lepší. Nu což...když už jsme tady...co by člověk chtěl za 7500,- na čtyři noci...s lítostí jsme zavzpomínali na honosné apartmá v Berouně za mnohem nižší cenu.
Zřejmě když začaly bojlery nahřívat vodu na mytí, tak se rozkmitaly světla v celém apartmá (možná i hotelu). Mysleli jsme, že to dělá lednice, ale tou to nebylo. Jediná modernější věc tam byl set-top-box vedle malé TV. Jestli to fungovalo nevíme, na dovolené stačí, že otravují mobily. Ještě se koukat na televizi.
Sympatické byly sítě v oknech. V noci jsme zjistili, že to je životní nutnost. Dostat žaháka od megasršňů, kteří se objevovali na síti zvenku není žádná slast. Občas jde i o život. Přesto tohle všechno byl pobyt v Maxičkách osvěžující. Milý a přátelský personál, pohodová atmosféra, žádný spěch. Večer koupel při zapadajícím slunci, jen za asistence zvědavých kachen...pohodička. Škoda, jestli tenhle hotýlek nepřežije. Hotel byl plně obsazen jak čechy, tak i němci a holanďany. Holanďanů ovšem všude znatelně ubylo. Zřejmě už jsou ceny moc vysoko.
Celkem to chápu....
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama