Madonna mia!

16. srpna 2009 v 9:44 | Mike |  Muzika
Popový cirkus zvaný Madonna skončil a musím shrnout rozporné vlastní zážitky. Madonna, jako profesionálka každým coulem by jistě zaplakala nad zoufalým amatérismem pořádající agentury Live Nation.
Nejprve jsme šli od stanice metra Chodov s davem směrovaným zábranami a sekuriťáky přímo k areálu. Nebylo možné ani odbočit k benzínce a koupit si pití! Dorazili jsme před brány někdy kolem 17:00. Asi za 15 minut se strhla mela. Buďto otevřeli bránu, nebo se fanouškům povedlo prorazit zábrany. Jdeme dovnitř a překračujeme židle, karimatky, svetry a batohy, které tu po těch prvních zůstaly.
Jejich úprk byl zbytečný. Dostali se jen do "kapsy" s obchůdky a několika toaletami Toi toi. V obchodech předražená trika Madonny /600-700.- Kč/ a ve stáncích taktéž předražené klobásy a pivo. Ale na to už jsme zvyklí. Krást se musí. Dáváme si Budvar. Čtyři deci za 50,-
Jak tak zevlujeme kolem, tak zjišťujeme, že všichni kolem mluví rusky, německy, španělsky, anglicky a hlavně...jejich lístky se od našich liší. Sakra...vstup pro stání je od metra Opatov.
Přecházíme na druhou stranu areálu.
Tam to vypadá ještě hůř. Bahno, kaluže zvící jezera, sanitky a odpadkový kontejner, který se povážlivě nahýbá. Dav houstne. Občas odchází rusáci pryč. Zjistí, že stojí na špatné straně areálu. Občas dorazí z druhé strany "našinci" s pivem. Taky se spletli. Vzduch těžkne potem a marihuanou. Ošetřují se první zranění. Občas nějak slabší nátura zkolabuje. V sanitkách se nenudí. Vzduchem krouží vrtulníky a letadla.
Čekáme...čekáme...hodinu. Napětí se zvyšuje. Oranžové vesty se lhostejně opírají z druhé strany barikády. Policejní psi štěkají. Co mi to jen připomíná???
Jo, koncentrák.
Pro vylepšení dojmu městkáči uzavřou i východ. Teď jsme v pasti! Lidé pískají a řvou. Řveme taky. Ten koncert snad začne bez nás!
V 18:02 se otevře konečně brána. Musíme potupně projít bludištěm zábran.

Kluk se ptá sekuriťáka:
"Když teď přelezu, tak mě zadržíte?"
Drsná odpověď:
"Jasně hošánku."
A nevinný kontr:
"Hm, to už ale nebudete moc držet tu zábranu co?"
Chechtáme se a sekuriťák nasazuje ještě zupáčtější výraz. Kluk vede 1:0
Další turnikety. Obsluha je evidentně úplně mimo. Kluky promakává, holky pronášejí foťáky dovnitř. Čtečka lístků blbne a je v tom chaos. Paní přede mnou se zamotá kabelka do turniketu a mě svítí červená.
"Běžte okolo..."
Turnikety jsou jen buzerace. Za nima mi normálně odtrhnou lístek. Mohli ušetřit za elektronický klumpy.
Konečně...země zaslíbená...tohle?!
Jakýsi plac, možná teprve včera srovnaný buldozery. Kusy šotoliny, škváry, cihel. Tak na tom se bude pěkně stát! Vzadu je travnatý kopeček, ale to už je zase dost daleko od pódia. Zůstaneme ve mlejně. První začíná DJ Paul Oakenfold. Vlastně jen mixuje cizí písničky. Madonna mu ani nepůjčila plnou kapacitu techniky. Dokola běží asi čtyři videoklipy na obřích obrazovkách a svítí pár modrých reflektorů. Chvíli se to dá poslouchat, ale za chvíli nuda. DJ se pokouší dostat publikum do varu. Ze začátku se mu to i daří, ale kolovrátkovitost lidi otráví. Naštěstí dlouho nevydrží a končí.
Osvětlovači a možná zvukařky šplhají vzhůru do kukaní na zadních reprákách. Rozsvěcují se obří M po stranách pódia. Deset minut...půl hodiny. Lidi vtipkují. Fotí si pódium...Madonnu si tam pak dokreslí doma.
Volají, aby si šli zkontrolovat Toi-Toi, jestli si nezabouchla dveře...jestli si náhodou nezapomněla posunout čas.
Nicméně za hodinu už je to zoufalý humor. Na nerovném povrchu bolí záda i klouby na nohou. Vedle mě stojící němec si kecne do prachu u mých nohou a povídá mi: "Gut!" a chechtá se. Jeho partnerka si jen přičupne vedle. Někteří se věnují svým partnerkám a vypadá to, že dojde i na sex.
Naštěstí, dvě minuty po 21:00 zahřmí soustavy reproduktorů a celý cirkus začíná.
Madonna vyjíždí na pódium v křesle ve tvaru M. Všechno je zapomenuto. Tohle JE opravdu popová královna! Obrazovky se rozzáří za ní, nad ní i po stranách pódia. Dunění reprosoustav musí být slyšet až v Hájích. Je to nářez!!!
Madonna je ve formě. Kdo by jí hádal padesátku? Stíhá skákat přes švihadlo, tančit i líbat se "sama se sebou".
Škoda, že je tlačenice tak velká, že my si musíme taneční prostor obtížně vytvářet. No, pár nášlapů na cizí nohu a už je to trošku lepší. Před námi stojí dvě asi 20 letý holky a pohoršeně se otáčí při našem pískání, tleskání i zpívání. Sakra, to jsou snad učitelky? Nacpou se až k zábranám a pak tam čumí jako panny Marie.
První třetina koncertu je převážně z alba Hard Candy...ve druhé se objevuje pár starých "fláků" a Madonna si to trošku polepí u publika. Nevím, jestli tu cikánskou kapelu má na každém koncertě, nebo jí našla někde v Praze v baru a chtěla nám udělat radost...ale klidně jí mohla nechat doma. První písničku s nimi ještě publikum tolerovalo, ale při další už se kolem ozývaly dost sprosté výkřiky. Koneckonců jich máme kolem dost a koho úplně stejný zpěv a hudba budí celou noc, když ráno vstává do fachy, tak zrovna z téhle hudby není příliš nadšený.
Poslední třetina koncertu byla ve znamení taneční hudby a byla opravdovým vyvrcholením koncertu. Madonna se nechala i zanést k fanouškům a zazpívala si s nimi. Zahrála si na kytaru a došlo i na poctu M.Jacksonovi včetně poměrně věrného dubléra Jacksona. Tak se i král popu sešel s královnou na jednom pódiu. I když posmrtně.
Závěr koncertu byl stejně famózní jako celý koncert. Lasery řezaly vzduch nad námi. Helikoptéry kroužily kolem, jakoby patřily do celé show a palba reflektorů se odrážela od nízkých mraků. Madonně dneska hrála do ruky i příroda! Madonna, ja známo nepřidává, takže se neskandovalo. Jen si fanoušci a my taky zatancovali před obrazovkami s nápisem GAME OVER a hra byla u konce.
V klídku jsme si dali předražené Cuba Libre za 200,- a šli jsme na metro. Odchod byl stejně dobře organizovaný, jako příchod. Přes trnité keře, jakési rezavé dráty, metrovou suchou trávu, bahno a kaluže. Prostě vše ve jménu spokojeného zákazníka. Agentura Live Nation si svého zákazníka hledí od začátku do konce.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama