Místo činu: Babylon Liberec

16. srpna 2009 v 10:06 | Mike |  Výkřiky do tmy
Sice je to z Děčína trochu z ruky, ale když už jsme v těch končinách, tak se podíváme i do tolik vychvalovaného Babylonu. Parkování v podzemních garážích je pro nás, vidláky, malá maturita :-)
Hned před námi se chlapík nevešel do úzké uličky a nabořil to do zdi. Hned jsme byli opatrnější. Když už jsme vytáčeli (většinou to jde jen na 2x, protože málokteré auto má tak velký rejd) třetí patro, začali jsme být lehce nervózní. Střecha na dosah a žádné místo. Nakonec to po malém cvičení řidičovy zručnosti vyšlo. Čekání na výtah. Jsou tam jen dva (?) a z garáží jeden. Dole šílený dav lidí. U placení vstupného do Aquacentra fronta. Čteme ceny a brada nám klesá. Jak to vyjádřil kluk před náma:
"Kurva, na to nemám!"
Jeho holka na to:
"Já ti říkala, že to je drahý. Ty ses vytahoval a pozval je!"
Odpověď:
"Vždyť je nás pět...já mám jen 300,-!"

Ceny jsou vskutku lidové. Za 60 minut, což je jedna hodina se platí 140,- Kč. Při překročení se za každou započatou půlhodinu připlácí dalších 50,- A k překročení dojde 100% !!! Fronta u turniketů...fronta u skříněk...sakra nemám 20,- Kč na skříňku, rozměnit peníze. Skříňka nefunguje, přendat do jiné. V pánské sprše jdou jen tři sprchy a zbytek nejde, nebo jen ledová voda. Než dokončíte všechny tyhle operace je patnáct minut v řiti.
Uvnitř areálu je taková fúra lidí, že se plavat nedá, všechny atrakce jsou přeplněné. Na tobogan se čeká 5-10 minut. V bazénech doslova hlava na hlavě. Lidi do sebe vráží, řev, kalná voda...nota bene...kalná voda. V bazénech to funguje tak, že po otočení turniketem je zaznamenán jeden člověk a automat nadávkuje odpovídající množství chemikálií. Když jsem si představil množství chlóru při takovém přeplnění bazénů...zřejmě to tam hází lopatou. Taky se nám po odchodu chtělo zvracet ještě dvě hodiny. No, než se člověk opláchne, usuší, proboxuje mezi davem v šatně, najde zdravou převlékárnu (zámky občas rozbité), svlékne mokré plavky, oblékne se...karta ho už ven nepustí. Dalších 50,- Celkem nás ta sranda vyšla na 760,- Kč. Za to se v normálním bazénu vyblbneme v klidu a pohodě. Projezdíme se na toboganu a s nikým se netlačíme. Pro silné jedince je v Babylonu k dispozici rodinně vstupné na celý den. Při dvou dětech a dvou dospělých vyjde na 960,- Déle, než 3-4 hodiny tam stejně nikdo nevydrží a o tom to je.
Využití bývalé tovární haly je výborný nápad, ovšem tohle je už jen továrna na peníze. Zábava se vytratila. U turniketů jsem zaznamenal návštěvníky z mnoha zemí. Přijdou, vyzkouší, zaplatí pokutu za přetažení 60-ti minut, ale vrátí se? No, my určitě ne!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 šárka šárka | Web | 29. srpna 2009 v 16:37 | Reagovat

Nemám ráda Babylon.Znám u nás v Liberci mnohem lepší místa,který stojej za to.....

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama