Plavba lodí Poseidon

16. srpna 2009 v 10:01 | Mike |  Tipy na výlet

Vyrazili jsme si z Děčína do Hřenska lodí Poseidon.
Cena za dospělou osobu je 100,- a 180,- zpáteční lístek. Zpátky je možno plout hned, nebo až odpoledne. Ráno jsme rychle snědli nídani, která se podávala od 8:00 a vyrazili z Maxiček do přístavu. Loď měla vyplouvat v 9:00. Než jsme zaparkovali a dofuněli k lodi, tak bylo 8:55. To jsme ovšem ještě neznali dochvilnost místní posádky. V 9:10 se ještě námořníci poklidně promenádovali po lodia fronta rádobypasažérů před lodním můstkem narůstala. Lidé znalí poměrů se v klídku trousili k lodi. Tak kolem čtvrt na deset začali vybírat mrzký peníz a pouštět první zájemce o plavbu na palubu. Neochotná slečna u výdeje lístků nám "vysvětlila", že můžeme teda jet zpět na zpáteční lístek v 15:30. Když loď pojala na svojí palubu všechny cestující, tak po 9:30 konečně odrazila od břehu. Hurá!!! Zpoždění jen 30 minut.
Poklidně bublající kolos dorazil opravdu krásnou částí Labe do přístavu asi za 50 minut plavby. Půllitr "Alofok" stál 25,- Kč
Došli jsme Hřenskem a divukrásným údolím na přístaviště pramic přes Soutěsky. Cena opět lidová. Za jednoho 60,- Kč. Plavba Soutěskami trvala něco kolem 20-ti minut a náš "bidelník" měl svoje číslo výborně nacvičené, takže jsme se chechtali celou cestu. Jen onen vodopád, co je téměř na každé fotce připomíná WC. Nahoře na skále se nashromáždí dostatek vody a pak "bidelník" zatáhne za provázek a dolů se snese krátce trvající vodopád. Vtipné.
No po příjezdu na místo s hrůzou zjišťujeme, že nám do odjezdu parolodi z Hřenska zbývá jen 2.5 hodiny. Takže jsme si dali nanuka a rychle zpátky na pramici. Tentokrát máme nepříjemného chlapíka o kterém jsme si původně mysleli, že je to nějaké bezdéčko. Vtipy v jeho podání působí jako urážky a tak ho ignorujeme. Cesta po proudu trvá naštěstí jen 15 minut a my s úlevou vysedáme. Hodina chůze k Labi. Máme to jen tak tak. Tentokrát loď odráží o minutu dřív (kdyby to někdo nestihl, tak má smůlu). Cesta je proti proudu dlouhá, slunce smaží, motory řvou a "Alofok" od rána podražila na 30,- Kč.
Bilance dnešního výletu:
4x zpáteční paroloď: 720,-
4x Soutěsky a zpět: 480,-
4x malý gáblík a večerní pivko: 500,-
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 rudolfa rudolfa | Web | 19. června 2015 v 2:40 | Reagovat

poptávka půjček expresní půjčky :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama