Pravčická brána

16. srpna 2009 v 10:05 | Mike |  Tipy na výlet

Následující den jsme vyrazili motorizovaně za Hřensko na Pravčickou bránu. Být tady a nevidět tenhle div světa? Nemyslitelné!
Zvolili jsme vzdálenější parkoviště, ať se projdeme. Týpek u výběru parkovného nám nadhodil dvě varianty placení. Hodina je za 30.- Tipoval nás na minimálně 3 hodiny-tudíž 90,- Kč. Celodenní je vtipně nastavena na 100,- Kč (menší hodnotu bankovky, než 100,- místní ani nevnímají). Takže platíme požadovanou sumu a vyrážíme. Nejsme sami. Cesta k Pravčické bráně připomíná procesí. Když má člověk chuť si odskočit, tak buďto musí být "odhalovač", nebo zamáčknout bok a vydržet. Přesto je cesta lemována papírovými důkazy o "samičí" úlevě. Zřejmě mají holky silnější nervy a halt to pustí i před lidmi. Já ne...bohužel. Musím to vydržet až na místo. Skály jsou tu skutečně monumentální a nádherné.

Na samotné Pravčické bráně máme už jazyk na vestě. Chytře jsme zapomněli vodu v lednici a všichni se těší na studené pivko, nebo limo. Ouha...cesta k hospodě vede přes turniket s výběrčím daně za průchod. Opět jsme lehčí o 200,- Jinak si člověk ani pivo nedá.
Ceny v bufetu jsou srovnatelné s restaurací. Jdeme tedy do restaurace...u bufetu se tísní fronta lidí, kteří si myslí, že to mají levnější. Pravda guláš za 200,- bych si taky nedal, ale pivo stojí 35,- a limo 32,- úplně stejně. Takže nějaký ten gáblík a zase další 500,- změnila majitele. Aspoň jsou tu trošku příjemní a nešklebí se na nás. Jen všudypřítomná záplava psů už začíná nabírat katastrofálních rozměrů. Lidi už úplně zešíleli. Hafani od malých čudlíků až po obří polomamuty. Všude se to motá, kadí, štěká...Majitelé a podobně duševně postižení se rozplývají: "Jaká je to ušlechtilá rasa a co měl dneska Azor von Bahnhof k snídaničce a jak se hezky vykakal." Těch několik normálních lidí, co sice mají psy rádi, ale neblbnou, jen tiše skřípe zuby a čuchá smrad psích výkalů a moče. Nahlas nic říct nemůžou. To by je šílení pejskaři ukamenovali. To když nechá matka dvě děti v autě na přímém slunci, tak se celkem nic neděje. Nedejbože, aby tam zůstal pes. Rozzuřený dav by majitele psa roztrhal na místě.

Ale zpátky k výletu.
Pravčická brána je vskutku monumentální dílo přírody. Za svůj příspěvek můžete na pár skvostných vyhlídek. Na samotnou bránu se už neleze. Ani se nedivím, protože denně tu musí projít mraky návštěvníků a pískovec by se za pár let "ušoupal".
Cestou zpátky jsem potkal pejskařku, která mi tentokrát promluvila z duše.
Říkala svému partnerovi během napájení psa:
"Odpusť, že jsem vás sem zatáhla. Všechno je tu daleko, drahý a stojí to za hovno...měli jsme jet do Španělska!"
Sice nesouhlasím, že všechno v Česko-saském Švýcarsku stojí za hovno, ale draho tam teda je. Ve Hřensku ještě malý gáblík...dalších 500,- Uffff.
Doma je doma!
Doma je doma?!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 šárka šárka | Web | 29. srpna 2009 v 16:41 | Reagovat

Tak to díky za upozornění.Taky jsem se tam chtěla podívat,ale asi si najdu nějaký fotky na internetu a aspoň ušetřím.....

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama